Doğan Holding'den 'gözaltı' açıklaması

Doğan Holding, baş hukuk müşaviri ve eski CEO'nun gözaltına alındığını belirterek, faaliyetleri etkileyen bir durum bulunmadığını duyurdu.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Doğan Holding bu sabah ev ve şahsi ofislerinde arama yapılan şirketin baş hukuk müşaviri ve eski CEO'sunun gözaltına alındığını, ancak Doğan Holding ve bağlı ortaklıklarının faaliyetlerini etkileyen bir durum bulunmadığını duyurdu.

Haberin ardından ilk tepki olarak sert düşüşle açılan grup hisseleri, sonrasında kayıplarının bir kısmını telafi ederek toparlandı.

Doğan Holding'den KAP'a yapılan açıklamada, bu sabah şirketin Baş Hukuk Müşaviri Erem Turgut Yücel'in ve şirketin eski yöneticisi Yahya Üzdiyen'in, daha önce Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu'nun tutuklanmasına neden olan soruşturma kapsamında ev ve ofislerinde arama yapıldığı ve gözaltına alındıkları belirtildi.

Açıklamada, "Sözkonusu arama işlemi sadece adı geçen yöneticilerimizin şahsi çalışma ofislerinde yapılmış olup, şirketimiz ve bağlı ortaklıklarının faaliyetlerini etkileyen herhangi bir durum bulunmamaktadır. Şirketimiz ve bağlı ortaklıkları faaliyetlerine aynen ve kesintisiz olarak devam etmektedir" denildi.

Doğan Holding hisseleri yaklaşık yüzde 10 kayıpla 0.73 liraya kadar geriledikten sonra kayıplarının önemli bir kısmını telafi etti. 

Destek Menkul Değerler Araştırma Müdür Yardımcısı Adnan Çekçen, "Hisselerde ilk tepki olarak sert düşüş görülmesini normal karşılamak lazım. Ancak hisseler açılış sonrası hızlı şekilde toparlanmaya başladı ve kayıplarının büyük kısmını telafi etti. Burada, aramaların şirketin faaliyetlerini etkilemediği yönündeki açıklama etkili oldu" dedi.

Piyasanın bundan sonra takip edeceği noktanın, aramaların diğer grup şirketlerine derinleştirilip derinleştirilmeyeceği olacağını belirten Çekçen, "Aramalar diğer şirketlere etki etmezse, bu gelişme zaten fiyatlandığı için hissedeki düşüş sınırlı kalacaktır. Önemli olan günlük kapanış fiyatı olacak" dedi ve ekledi: "Hissede şu anda yukarı gitme çabası görüyoruz. Gün sonunda kayıplar yüzde 1-1.5 seviyesine doğru iyileşirse, piyasa artık bunu satın almış demektir."

Bu konularda ilginizi çekebilir