15 °C

EBRD'den 1,9 milyar euro geldi

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasınca 2016 yılında Türkiye’deki projelere 1,9 milyar euro seviyesinde yatırım gerçekleştirildi

EBRD'den 1,9 milyar euro geldi

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), geçen yıl Türkiye’deki projelere 1,9 milyar euro seviyesinde yatırım yapıldığını açıkladı.

EBRD’den yapılan açıklamada, bankanın Türkiye’deki yatırımlarını güçlü bir şekilde sürdürdüğü, 2016 yılında 1,9 milyar euro seviyesinde yatırımda bulunulduğu belirtildi.

Açıklamada, EBRD’nin 9,4 milyar euroluk uluslararası yatırımlarının yüzde 20’sinin Türkiye’ye gerçekleştirildiği vurgulandı.

Bankanın geçen yıl itibariyle 43 projeyi finanse ettiği, 13'ünün de finansmanın Türk Lirası cinsinden yapıldığı kaydedildi.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan EBRD’nin Türkiye Direktörü Jean-Patrick Marquet, "EBRD, Türkiye’de en zorlu yılda ülkedeki yatırımlarını artırabildi. ERBD aynı zamanda, enerji verimliliğinin artırılması, sermaye piyasasını derinleştirilmesi, Türk lirası finansmanın geniş çaplı kullanımının artırılması, kapsayıcı bir işgücü ve ekonominin sağlanması gibi ülkenin uzun vadeli görünümü için gerekli olan kilit reformların yapılmasını destekledi." ifadesine yer verdi.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap