Garanti'den ekonomiye 355 milyar TL destek

Garanti Bankası, yılın 9 ayında 5 milyar 629 milyon 870 bin TL net kar elde etti. Erbil, "Sürdürülebilir kalkınma önceliğimizle ekonomiye katkımız 355 milyar TL’ye ulaştı" dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Türkiye Garanti Bankası A.Ş., 30 Eylül 2018 tarihli finansal tablolarını açıkladı. Bankanın konsolide finansal tablolarına göre, aktif büyüklüğü 456 milyar 328 milyon TL ‘ye ulaşırken, ekonomiye nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığıyla sağladığı destek 354 milyar 745 milyon 437 bin TL’ye yükseldi. Banka’nın özkaynak kârlılığı %17.5, aktif kârlılığı ise %2.0 seviyesinde gerçekleşti.

Konuyla ilgili bilgi veren Genel Müdür Fuat Erbil; “2018 yılının 3. çeyreğini zorlayıcı piyasa koşullarını sağlam bilançomuz, gerekli seviyelerin çok üstünde güçlü sermayemiz ve likiditemiz ile başarıyla yöneterek tamamladık. Sürdürülebilir kalkınma önceliğimizle ekonomiye katkımız 355 milyar TL’ye ulaştı. Tüm paydaşlarımızın bankamıza olan inancı, müşterimize, insan kaynağımıza ve operasyonel mükemmelliğe olan odaklılığımızla büyük bir ekip olarak engelleri aştık. Garanti’yi tercih eden müşterilerimizin sayısı 16 milyonu aştı. Müşterilerimizin bize olan güveniyle müşteri mevduatı pazar payımızı %11.9’a yükselttik. Dijitalleşme ekseninde müşterilerimizin her türlü hizmeti tek bir noktadan, en hızlı ve kolay şekilde alabildiği yenilikçi hizmet modelimizle, yeni bir döneme öncülük yaptık. Tüm bireylerin fırsatlardan eşit yararlandığı kapsayıcı bir ekonominin oluşması için çalışmaya, kadınların ekonomik yaşama aktif katılımını desteklemeye, Türkiye’nin girişimcilik ekosisteminin gelişimine katkı sağlamaya devam ediyoruz.” dedi.

Bu konularda ilginizi çekebilir