Gedik, talep toplamaya başlıyor

20.000.000 TL. nominal değerde, 1 Mart 2013 vadeli olarak halka arz edilecek Gedik Yatırım Finansman Bonosu için 28 -29 Ağustos 2012 tarihlerinde talep toplanacak.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Gedik Yatırım, Finansman Bonosu ihraç ediyor. Gedik Yatırım Finansman Bonosu halka arzı için 28 -29 Ağustos 2012 tarihlerinde talep toplayacak.

Gedik Yatırım Finansman Bonosu, 20.000.000 TL. nominal değerde, 1 Mart 2013 (179 gün) vadeli olarak halka arz edilecek. Gösterge olarak alınan benzer vadeli devlet iç borçlanma senetlerine ek olarak, 130 - 160 baz puan arasında, ihale sonucu belirlenecek ek getiri verilecek.

1.000 TL. nominal değer ve katları üzerinden talep toplanacak. 20.000.000 TL. olan halka arz büyüklüğünden fazla talep gelmesi durumunda, halka arz miktarı 40.000.000 TL nominal tutara kadar artırılacak. İMKB Tahvil ve Bono Piyasası'nda işlem görecek olan Gedik Yatırım Finansman Bonosu'nun ikincil piyasada da alım satımı mümkün olacak.

Yatırımcılar Gedik Yatırım şubeleri, Çağrı Merkezi, Hazine Birimi ve Ziraat Yatırım aracılığı ile talepte bulunabilirler. Halka arza ilişkin sirküler ve izahnameye, KAP ve Gedik Yatırım'ın web sitesinden ulaşılabilecek.

Gedik Yatırım olarak öncelikli hedeflerinin Türk Sermaye Piyasası'nın gelişimine katkı sağlayacak şekilde çalışmak, yeni projeler üretmek olduğunu belirten Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Topaç açıklamasında, “Tüm hizmet anlayışımız ve projelerimiz bu esasa dayanır. Özel sektör tahvilleri ve hazine bonoları, yetki belgesi olan aracı kurumlar tarafından yatırımcılara sunulan ürünler arasında olmalarına rağmen yatırımcı nezdinde bilinirliği maalesef düşük. Bu halka arz ile yatırımcılara yeni bir ürün alternatifi sağlarken, banka kökenli olmayan aracı kurumların da yatırımcılara sunduğu bu ürünlere dikkat çekerek Türk Sermaye Piyasasının gelişimine ve derinleşmesine katkı sağlamayı hedefledik. Kurumumuz, yatırımcılarımız ve Türk Sermaye Piyasası için hayırlı olmasını diliyoruz” diye konuştu.

Etiketler