9 °C

Gedikli: Fitch'in raporu çok farklı olmayacak

Fitch'in bugün açıklaması beklenen kararı değerlendiren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gedikli, daha önce yapılan değerlendirmeler düşünüldüğünde çok da farklı bir şey beklenmeyeceğini belirtti. Gedikli, "Överken döver cinsten raporlarından biri olacak" ifadesini kullandı.

Gedikli: Fitch'in raporu çok farklı olmayacak

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli, Fitch Ratings'in bugün açıklayacağı Türkiye kararı öncesi sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

"Piyasaları olumlu-olumsuz etkileyecek bir durum yok" diyen Gedikli, "Fitch'in 15 Temmuz'dan sonra yaptığı değerlemeyi düşünecek olursak bugün açıklayacağı rapor da çok farklı olmayacak. Överken döver cinsten raporlarından biri olacak" ifadelerini kullandı.

Kararın Türkiye ekonomisi üzerinde yaratabileceği etkiye ilişkin de yorum yapan Gedikli, "İç işlerine ve terörle mücadeleye müdahale eden, şeffaf kriterlerle yapılmayan değerlemelerden Türkiye ekonomisi etkilenmiyor. Türkiye ekonomisi en büyük stres testini 15 Temmuz'dan sonra atlattı" diye konuştu.

Uluslararası değerlendirme kuruluşu Fitch Ratings, bugün Türkiye değerlendirmesini duyuracak. Türkiye'nin 'BB+' olan kredi notu ve 'durağan' olan görünümü ile ilgili bir değişiklik beklenmiyor.

Piyasalar Fitch'in kararını bekliyorPiyasalar Fitch'in kararını bekliyor

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.