Gedikli'den MB kararı için ilginç yorum

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gedikli, Merkez Bankası'nın repo ihalesi açmaması sonrasında doların gevşemesini "Kargadan baska kuş, faizden başka ekonomi kavramı bilmeyenler tabi bu yöntemleri bilmiyordu" sözleriyle değerlendirdi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli, "Merkez Bankası ve hükümetimiz kayıpların da farkında, dönen oyunlarında" dedi.

Gedikli twitter üzerinden yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Dolar/TL, TCMB'nin miktar yöntemiyle haftalık repo ihalesi açmamasının ardından 3.86 TL'nin altına indi. Spekülatif atakları bertaraf etmek için birçok enstrümanı oldugunu belirtmiştik. Kargadan baska kuş, faizden başka ekonomi kavramı bilmeyenler tabi bu yöntemleri bilmiyordu."

Fitch'e cevap

Bunun yanı sıra Gedikli, Fitch'den "yatırım yapılabilir notunuz tehlikede"açıklaması yapıldığına değinerek, "Yatırım yapılabilir kredi notu şüphesiz önemli ancak, Türkiye ekonomisini haftalık,aylık veriler üzerinden ve geçiş süreçlerinde iken verilen kararlar sağlıklı olmaz" diye mesaj paylaştı.

Gedikli twitter üzerinden yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Anayasa referandumu süreci sonuçlandıktan sonra piyasaların rahatlayacağını düşünüyorum.Neden çünkü siyasi risk diyerek algı operasyonu yapılıyor halbuki demokratik bir süreçtir bu. Ayrıca Türkiye jeopolitik riskleri minimize eden çok önemli dış politika hamleleri yapmakta."

TCMB, haftalık repo ihalesi açmadıTCMB, haftalık repo ihalesi açmadı

Dolar ve euro zirveden uzaklaşıyorDolar ve euro zirveden uzaklaşıyor

 

Etiketler