9 °C

TAV hisseleri 'satış' haberi ile yüzde 3 yükseldi

Akfen Holding, TAV'da kalan yüzde 8,1'lik payını devretmek için Fransız şirketi ile anlaştı. Haberin ardından TAV hisseleri 18,30 TL'ye çıktı.

TAV hisseleri 'satış' haberi ile yüzde 3 yükseldi

Akfen Holding'in, TAV Havalimanları Holding'te (TAV) kalan yüzde 8,1'lik payı için Fransa merkezli Aeroports de Paris Group şirketi ile hisse devri anlaşması imzaladığı haberi Borsa İstanbul'da işlem gören TAV hisselerinin güne yükselişle başlamasını sağladı.

Dün günü 17,73 TL'den tamamlayan TAV hisselerinin fiyatı, açıklamanın ardından 18,60 TL ile son 1,5 yılın en yüksek seviyesini gördü ve önceki kapanışa göre yüzde 3,2 artışla 18,30 TL seviyelerinde dengelendi.

Akfen tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan açıklamada, hisse devir anlaşmasında pay bedelinin 5,42 dolar olduğu, toplam satış tutarının da böylece 160 milyon dolar olarak gerçekleşeceği ifade edildi.

Cari dolar kuruyla (3,5240) pay başı satış bedelinin yaklaşık 19,10 TL seviyelerine denk gelmesi ile güne artışla başlayan TAV hisseleri, 10 Aralık 2015 tarihinden bu yana en yüksek seviyesini gördü.

Akfen Holding, TAV'dan çıkıyorAkfen Holding, TAV'dan çıkıyor

TAV, Sabiha Gökçen Havalimanı ile ilgileniyorTAV, Sabiha Gökçen Havalimanı ile ilgileniyor

 

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.