25 °C

Vakıfbank'tan çiftçilere kredi paketi

VakıfBank ile Silifke Ziraat Odası arasında protokol kapsamında oda üyesi tarımsal üreticilere özel kredi paketleri sunulacak

Vakıfbank'tan çiftçilere kredi paketi

VakıfBank, Silifke Ziraat Odası ile imzaladığı protokol kapsamında, oda üyesi tarımsal üreticilere özel kredi paketleri sunacak.

VakıfBank’tan yapılan açıklamaya göre, Silifke Ziraat Odası ile imzalanan protokol kapsamında oda üyeleri, bitkisel üretimden hayvancılığa, arazi alımından traktör ve ekipmana kadar her türlü tarımsal faaliyete yönelik ihtiyaçlarını, VakıfBank kredileriyle uygun koşullarda karşılayabilecek.

Hasat dönemi ödemeli kredilerle, tarımsal üreticilere ödeme kolaylığının sağlandığı çalışmada ayrıca üreticilere danışmanlık hizmeti de sunulacak.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının hibe destekli kredilerinin yanı sıra tarımla ilgili her alanda üreticiler, VakıfBank’ın uzman ekipleri tarafından bilgilendirilecek. Bitkisel üretimden, süt ve besi hayvancılığına, kümes hayvancılığından balıkçılığa kadar her türlü tarımsal faaliyet yapan üreticilere destek verilecek, ayrıca çeşitli hasarlara karşı da tarımsal varlıklarını sigortalamak isteyenlere tarım sigortası hizmeti verilecek.

Silifkeli üreticiler ayrıca protokol kapsamında tasarrufunu altın olarak yapabilecek, herhangi bir sebeple nakit paraya ihtiyaç duyduklarında ise hesabındaki altını liraya çevirerek, aynı gün çekebilecek.