31 °C

Ziraat Katılım'dan murabaha sendikasyonu

Ziraat Katılım Bankası AŞ'nin toplamda 236 milyon dolar tutarında murabaha sendikasyonu temin ettiği bildirildi.

Ziraat Katılım'dan murabaha sendikasyonu
Ziraat Katılım Bankası toplamda 236 milyon dolar tutarında murabaha sendikasyonu temin etti.
Euro ve dolar olmak üzere iki para biriminde 367 gün vadeli ve toplamda 150 milyon dolar tutarında murabaha sendikasyonu temin edilmesi için Bank ABC Islamic, Dubai Islamic Bank, Emirates NBD Capital Limited, HSBC, Kuveyt Türk Katılım Bankası AŞ, Standard Chartered Bank ve Warba Bank’a düzenleyici olarak yetki verilen işlemde, HSBC ayrıca işlem koordinatörü olarak görev yaptı.


Gösterilen ilgi ve beklenenin üzerindeki talep nedeniyle, Ziraat Katılım tarafından 236 milyon dolara yükseltilen murabaha sendikasyonu faizsiz finansman prensiplerine uygun olarak yapılandırıldı ve toplam 13 bankanın katılımı ile 3 aylık Libor/Euribor üzerinde yüzde 1,5 marj ile fiyatlandı.

Sendikasyona, "ABC Islamic Bank, Dubai Islamic Bank, Emirates NBD Bank, Emirates Islamic Bank, HSBC Bank Middle East Limited, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Standard Chartered Bank, Warba Bank, The Bank of Bahrain and Kuwait (BBK), Mashreqbank, Noor Bank, United Arab Bank, Banka Kombetare Tregtare" katıldı. 

Reel sektöre doğrudan destek

Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer verilen Ziraat Katılım Genel Müdürü Osman Arslan, şunları kaydetti:

"İlk yılımızda gerçekleştirdiğimiz 155 milyon dolar tutarındaki murabaha sendikasyonumuzu, ikinci yılımızda artan yatırımcı sayısı ve yüksek talebe bağlı olarak yüzde 52 oranında artırarak 236 milyon dolar olarak yeniledik. Murabaha sendikasyonuna gösterilen ilgi ve beklenenin üzerinde gerçekleşen katılım, hem ülkemiz ekonomisine hem de markamıza duyulan güvenin işaretidir. Kaynak çeşitliliğimizi artırmak ve başta KOBİ'ler olmak üzere reel sektöre doğrudan destek sağlamak için gerçekleştirdiğimiz murabaha sendikasyonumuzun önümüzdeki yıllarda da artan bir ilgi ve taleple karşılanacağına inanıyoruz." 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap