8 °C

'AB'nin günah keçisi değiliz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB'nin Türkiye'deki basın özgürlüğü konusunda eleştirilerine tepki göstererek, "Biz AB’nin günah keçisi değiliz. Parmak sallayacağı, azarlayamaya kalkışacağı bir ülke hiç değiliz" dedi

'AB'nin günah keçisi değiliz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Memur-Sen Yeniden Büyük Türkiye Sempozyumu"nda konuştu.

Erdoğan "Sizi sırtınızdan kimin hançerleyeceğini bilemezsiniz. Karşıdan gelerek, erkekçe geldi beni öldürdü. Arkadan hançerleyerek öldüreni hazmedemiyorum diyor. Mesele bu. Siz dost zannedersiniz, dost bildiğinizin iradesini, idrakını karanlık odaklara pazarladığını bilemezsiniz. Önemli olan uyanık olmak. Açık konuşalım. Öz eleştiri yapıyorum. Bizde bu konuda yanıldık yanıltıldık. Biraz da daha erken netice alabilecekken geç kaldık. Son bir yıldır yaşananları gördünüz" dedi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Şunu bilmenizi isterim. Gençleri bu mücadele ruhu gençler asla ve asla yere düşmeyecektir. İçimizden birileri umutsuzluğa da düşse, o mücadele sancağı el değiştirecek ama asla kirlenmeyecektir. Birileri umursamasa da güneş doğup battığı sürece bu davayı sürdürecek yiğitle mutlaka olacaktır. Yeni Türkiye’nin manası da budur işte. Bir büyük devleti bir cihan devletini yıktılar. 64 devlet kuruldu üzerine. Vatan topraklarımıza kast ettiler.

"Erkekçe geldi beni öldürdü"

Dava şuurunu kaybedenler, yoruldum diye sancak bayrağını bırakanlar ülkenin ve milletin yeşeren umutlarına haksızlık ederler . İşte gördünüz. Saldırının, ihanetin nereden geleceğini kestiremezsiniz. Sizi sırtınızdan kimin hançerleyeceğini bilemezsiniz. Karşıdan gelerek bizi erkekçe geldi beni öldürdü. Arkadan hançerleyerek öldüreni hazmedemiyorum diyor…Mesele bu. Siz dost zannedersiniz, dost bildiğinizin iradesini, idrakını karanlık odaklara pazarladığını bilemezsiniz. Önemli olan uyanık olmak. Açık konuşalım. Öz eleştiri yapıyorum. Bizde  bu konuda yanıldık yanıltıldık. Biraz da daha erken netice alabilecekken geç kaldık. Son bir yıldır yaşananları gördünüz.

Memur-Sen'e teşekkür

Memur-Sen’e ihaneti görüp karşı durduğu için teşekkür ediyorum. Saldırıyı görüp milli iradeye sahip çıktığı için teşekkür ediyorum. Sızan hainleri gördüğü için teşekkür ediyorum. Hak mücadelesinden taviz vermediğiniz için teşekkür ediyorum. Siz oyunu fark ettiniz

Kumpası fark ettiniz. Zamanında başbakanı idam ettiler. Bugün de senaryoyu yazmışlardı. Tıpatıp uyuyor. Şimdi de elimize geçenlere baktığımızda Seçilmiş başbakana bu defa da dönemin başbakanı diyorlar ama siz buna müsaade etmediniz.

17-25 Aralık’ta bunu yapmak istediler. Maskeleri beraber düşürdüler. 30 Mart’ta bu mücadeleyi beraber verdik. Dönemin başbakanı diye fezleke hazırlayanlar şimdi Dönemin haşhaşileri oldu. Hala beddua seansları düzenliyorlar. Mart’ta da düzenlemişlerdi. 
Bu defa yer değiştirdi,  Pensilvanya’da düzenliyorlar. Akla hayale gelemeyecek yakıştırmalar yapıyorlar. Ne yakıştırırsanız yakıştırın,  bilin ki sizin tuzaklarınız üzerinde Allah’ın tuzağı vardır bunu böyle bilin…

"Yeni kuklalar arayacaklar"

Paralel yapıyı bir maşa olarak kullanan üst akıl, kullandığı maşa beceriksiz çıkınca başka yollara sapacaktır. Yeni kuklalar arayacaktır. Uyanık olacağız. İnlerine girilince, hesap sorulmaya başlanınca ortalığı gürültüye vurmaya başladılar. Bu konuda çok başarılılar
Gidiyor ağlama duvarlarında mazlum edasıyla gözyaşı döküyorlar.

"Gazetecinin eli sadece kalem tutmuyor"

Bir grup eli kalem tutanlar ilan vermişler. Gazeteciler tutuklanmış, içeri atılmış vs. Bizim cezaevlerimizde 7 tane mahkum gazeteci vardır. Bu önemli toplantıda açıklamam lazım. Bunların bir grubu terörle ilişkilidir. Bir kısmı öldürme suçuyla ilişkilidir. Son operasyonda gözaltına alınan gazeteci illegal bir gruba destek olmaktan alındı. Ey eli kalem tutanlar gazeteciler suç işlemez mi? Suç işliyorsa bedelini ödemek zorundadır. Gazeteci sadece kalem tutmuyor ki, yeri  gelir silah tutar.

"ABD'de bile yapamazlar"

Cezaevlerinde olanların sayısını hesap kitap yapıp baksınlar. Türkiye aleyhine propaganda yapıyorlar. Dünyanın hiçbir yerinde medya Türkiye’deki kadar serbest değildir. İddialı konuşuyorum. O kadar serbesttir ki demokratik ülkelerde bile müsaade edilmeyen hakaretler yapılıyor. Bunu şahsımda yaşıyorum, ailemle yaşıyorum. Onlara yapılan hakareti dünyanın hiçbir yerinde yapamazsınız. Yerden tavana sınır yok hakaretlerin. ABD'de bile bunu yapamazlar.

"AB'nin günah keçisi değiliz"

Bu manşetleri AB içinde atamazlar. Amerika’da daha geçen hafta gazeteciler gözaltına alındı. Anadolu Ajansı’ndan arkadaşımız yerlerde sürüklendi ama bunu görmediler.  Kendileri yapınca, başkaları yapınca susuyorlar ama Türkiye’de gazetecilik faaliyeti dışında gözaltına alınanları bize karşı kullanıyorlar. Biz AB’nin günah keçisi değiliz, parmak sallayacağı, azarlayamaya kalkışacağı bir ülke hiç değiliz…Eski Türkiye yok artık yeni Türkiye var. O günler geçti. O günler eski Türkiye’de kaldı…

Avrupa bizi eleştireceğine gitsin AB içindeki faili meçhul cinayetleri aydınlatsın. Avrupa bizi eleştireceğine gitsin Irkçılığa çare bulsun. Yeniden Büyük Türkiye’yi beraber kurduk, kuruyoruz. Hiç bitmeyecek bir mücadele sürecini inşallah gençlere emanet edeceğiz. 
 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.