17 °C

'Atılan yumruklar ulusal birliğimizedir'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Bana atılan yumruklar, ulusal birliğimizedir, özgür yaşamımızadır, barışadır ve kardeşliğimizedir" dedi

'Atılan yumruklar ulusal birliğimizedir'

ANKARA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yumruklu saldırının ardından gelen destek ve geçmiş olsun mesajları üzerine yayımladığı teşekkür mesajında,  "Bana atılan yumruklar kurup yeşerttiğimiz ve eksiksiz kurumlaştırmak istediğimiz cumhuriyetimizedir. Meclis'ten savrulan yumruklar, kararlılıkla savunduğumuz insan hak ve özgürlüklerinedir, ulusal birliğimizedir, özgür yaşamımızadır, barışadır ve kardeşliğimizedir" ifadelerini kullandı.

CHP Basın Biriminden yapılan yazılı açıklamada, TBMM'deki yumruklu saldırının ardından yurt içi ve yurt dışından destek ve geçmiş olsun mesajları gelmeye devam eden Kılıçdaroğlu'nun, teşekkür mesajı yayımladığı belirtildi.

Gösterilen sıcak ve içten ilginin gururuyla mutluluğunu yaşadığını belirten Kılıçdaroğlu'nun mesajında şunları kaydettiği belirtildi:

"Biliyorum ki verdiğiniz desteğin, gösterdiğiniz samimi ilgi ve dostluğun özü, şahsımda hedef alınan hukuk devletidir, demokrasidir. Bana atılan yumruklar kurup yeşerttiğimiz ve eksiksiz kurumlaştırmak istediğimiz cumhuriyetimizedir. Meclis'ten savrulan yumruklar, kararlılıkla savunduğumuz insan hak ve özgürlüklerinedir, ulusal birliğimizedir, özgür yaşamımızadır, barışadır ve kardeşliğimizedir. Ama siz yağmur gibi yağan mesajlarınızla bir kez daha gösterdiniz ki ne yapılırsa yapılsın, hangi oyunlar oynanırsa oynansın, Türkiye’nin özgür ve mutlu geleceğine gidecek yoldaki yürüyüşümüz durdurulamayacak, birlikte yaptığımız iktidar yürüyüşünün başarılı olması engellenemeyecektir. Siyaset dahil, gerginlik, kin ve nefretten beslenen hiçbir yaşam veya mücadele tarzından yana olmayan sizlerin bu anlamlı ve  önemli desteği, başta yaşam hakkı olmak üzere, temel hak ve özgürlüklerimizin, cumhuriyetimizin, demokrasimizin de güvencesidir. Ziyaret ve destek mesajlarınızla Türkiye’nin özgür ve mutlu  geleceğine, hukuk devletine, birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize ve barışa  tuttuğunuz alkışları, alkışla karşılıyor, yüreği yüreğimizle atan herkese teşekkür ediyor, saygılarımı sevgilerimi sunuyorum."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap