'İki ayyaş'a 'gelişigüzel' açıklama

Başbakanın "iki ayyaş" sözlerine Çelik'ten savunma geldi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "iki ayyaş" göndermesine AK Parti'den "gelişigüzel" açıklama geldi. Erdoğan'ın dün grup toplantısında "İki tane ayyaşın yaptığı yasa sizin için muteber oluyor da inancın emrettiği bir gerçek, vaka niçin sizler için reddedilmesi gereken bir olay haline geliyor?" sözleri üzerine Başbakan konuşmasını bitirmeden CHP soru önergesi vermişti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Başbakan'ın "iki ayyaş" ifadesi için "Tamamen gelişigüzel söylenmiştir" ifadelerini kullandı.

 Ak Parti Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında Başbakan Erdoğan’ın TBMM’de söylediği ‘iki ayyaşın yaptığı kanun’ şeklindeki nitelendirmesini değerlendiren Çelik şu ifadeleri kullandı:
“Tamamen sözün gelişi olarak söylenmiştir. A veya B devlet adamını kastederek söylenmiş bir söz değildir. Bunun altında derin manalar farklı isimler aramanın da bir anlamı yoktur. CHP’liler bundan da bir istismar konusu çıkarma gayreti içinde olabilirler. Bu tamamen sözün gelişi olarak söylenmiş bir ifadedir."

(İHA)

Etiketler