'Kobani halkının yanındayız'

Kobani'nin saldırıları yeneceğine inandığını vurgulayan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, "Bu direniş er ya da geç zaferle sonuçlanacak. İnsanlık onuru bütün dünyaya zaferini ilan edecek" dedi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

HALEP - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Kuşatma altına alınmış bir halkın onurlu duruşunu sahiplenmemek insanlığımızı kaybettirir" dedi. 

Beraberindeki heyetle Kobani'ye (Ayn el Arap) geçen Demirtaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kobani halkının yanında olduklarını göstermek için bölgeye geldiklerini söyledi.  

Kobani'nin saldırıları yeneceğine inandığını vurgulayan Demirtaş, "Bu direniş er ya da geç zaferle sonuçlanacak. İnsanlık onuru bütün dünyaya zaferini ilan edecek. Önemli olan dayanışma gösterebilmektir. Kuşatma altına alınmış bir halkın onurlu duruşunu sahiplenmemek insanlığımızı kaybettirir" diye konuştu. 

Demirtaş, insani değerler adına herkesin Kobani direnişinin yanında olması gerektiğini ifade etti.  

Türkiye'deki politikaların değişeceğine inandığını dile getiren Demirtaş, şunları kaydetti: 

 "Çalışmalarımızı bunun üzerine yoğunlaştırıyoruz. Bu direnişi sahiplenmenin her gün artarak devam etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Uluslararası kamuoyu da bunun sıradan bir kasabanın savunulmasından çok bütün bölgedeki siyasi dengeleri altüst edebilecek onurlu bir direniş olduğunu görüyor." 

Demirtaş ve beraberindeki heyet daha sonra PYD Eş Başkanı Asya Abdullah ve diğer ilgililerle görüştü. 

Bu konularda ilginizi çekebilir