11 °C

'Milletimizin huzurlu bayramlar geçirmesini temenni ediyorum'

Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu, "Milletimizin huzurlu ve hayırlı bayramlar geçirmesini temenni ediyorum" dedi

'Milletimizin huzurlu bayramlar geçirmesini temenni ediyorum'

İSTANBUL - Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, bayram namazını Yeniköy Camisi'nde kıldı. İhsanoğlu, namazın ardından vatandaşlarla bayramlaştı.

Daha sonra basın mensuplarına açıklama yapan İhsanoğlu, "Bütün milletimizin huzurlu ve hayırlı bayramlar geçirmesini temenni ediyorum. Bayram tadında, huzur içinde 3 gün geçirelim" dedi.

İhsanoğlu, Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'na düzenlenen baskında rehin alınanlara değinerek, "Rehin olan kardeşlerimizin bir an evvel ailelerine kavuşmalarını ve milletleri ve aileleri ile huzur içinde korkusuzca güven içerisinde (bayram) geçirmelerini niyaz ederim" ifadelerini kullandı.

Dünyanın farklı coğrafyalarında yaşanan olaylardan da bahseden İhsanoğlu, şunları kaydetti:

"Bu arada Filistin'de, Gazze'de ve Suriye'deki kardeşlerimiz, Irak'taki Türkmen kardeşlerimiz ile Doğu Türkistan'daki Uygur kardeşlerimizin de bir an evvel zulümden kurtulmalarını ve insanca hayat şartlarına kavuşmalarını temenni ederim. Myanmar'da Rohingyaların maruz kaldıkları insanlık dışı muamelenin sona ermesini temenni ederim. Somali'deki kardeşlerimizin sıkıntısının giderilmesini temenni ederim. Bütün dünyada mazlum olan milletlerin bu bayramda huzur bulmalarını temenni ederim."

İhsanoğlu, bayramın ilk gününü ailesiyle geçireceğini, daha sonra da büyüklerinin mezarlarını ziyaret edeceğini dile getirerek, "İnşallah bu bayramı, huzur, selamet ve güven içerisinde ağız tadıyla hep beraber geçiririz" dedi.

1-457.jpg
Fırından ekmek aldı

Ekmeleddin İhsanoğlu, esnafı da ziyaret ederek bayramlaştı.

Bir fırına giden Ekmeleddin İhsanoğlu, burada bir ekmek satın aldı. İhsanoğlu, daha sonra evine geri döndü.

Bu arada İhsanoğlu, camiye yardımda bulundu. Daha sonra bir kafeteryada kahvaltı yapan İhsanoğlu, gazetecilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.