14 °C

'Özerklik konuşulmadı'

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, HDP'li Sırrı Süreyya Önder'in dile getirdiği "Müzakere taslağında özerklik de var" iddiasını yalanladı

'Özerklik konuşulmadı'

ANKARA - Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, HDP'lilerle yapılan görüşmede özerklik, genel af, İmralı'nın taslağı gibi konuların kesinlikle konuşulmadığını bildirdi.  

Akdoğan, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, HDP'lilerle görüşmede, sürecin genel değerlendirmesinin yapıldığını belirterek, şunları kaydetti: 

"Özerklik, genel af, İmralı'nın taslağı gibi konular kesinlikle konuşulmamıştır. Süreçte farklı görüşler, teklifler, düşünceler olsa da önemli olan sürecin üzerinde yürüyeceği temel zemin ve anlaşılan çerçevedir. AK Parti iktidarı toplumun kabulünü, rızasını, güvenini ve desteğini rehber edinen anlayışla süreci sonuca ulaştıracaktır." 

"Müzakere taslağında özerklik de var"

Sırrı Süreyya Önder, dün Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun HDP'li Selahattin Demirtaş'a yönelik sarfettiği sözlere yanıt vermiş, demokratik müzakerelere ilişkin ise “Müzakere taslağını bir iki gün içinde kamuoyuyla paylaşacağız. İçinde özerklik de var” demişti.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.