12 °C

'Silikon vadisi firması IŞİD'e yardım ediyor'

Bilgisayar korsanı grubu 'Anonymous', CloudFlare firmasının IŞİD'e internet ortamında 'korunma' hizmeti verdiğini iddia etti.

'Silikon vadisi firması IŞİD'e yardım ediyor'

Uluslararası bilgisayar korsanı grubu "Anonymous" tarafından, "Silikon vadisi firmalarından CloudFlare'in internette koruduğu müşterileri arasında IŞİD'in de bulunduğu" iddia edildi 

New York'ta yayın yapan "New York Post" gazetesindeki haberde, "IŞİD'e sanal savaş açtığını" ilan eden "Anonymous"un "CouldFlare" adlı silikon vadisi firmasına ilişkin iddialarına yer verildi. 

Haberde, "Anonymous" tarafından, "CloudFare'in, hackerlerin internet sitelerini çökertmesini zorlaştırması için güvenlik sağlayarak IŞİD'e yardımcı olduğu" iddiasının ortaya atıldığı belirtildi. 

"Anonymous" tarafından ayrıca, "Söz konusu firmanın koruduğu internet sitelerinin 40'ının terörizmle bağlantısı bulunduğu ve bunların 37'sinin propaganda yaptığı" iddiasının da dile getirildiği kaydedildi. 

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da "Anonymous" adına açılan hesaptaki paylaşımda ise "CloudFlare'in bir kez daha IŞİD'e yardımcı olduğunun ortaya çıkarıldığı" ifadesi yer aldı. 

'Masa başı analiz'

CloudFlare'in kurucu ortağı ve CEO'su Matt Prince ise iddialara ilişkin, "Uluslararası bilgisayar korsanı grubunun masa başı analiz yaptığı" değerlendirmesinde bulunarak iddiaların ciddiye alınmaması gerektiğini belirtti.  

Anonymous, Paris'teki terör saldırılarının ardından, IŞİD bağlantılı internet sitelerine DDoS ("Distributed Denial of Service") sanal saldırılar düzenleyeceğini açıklamıştı. 

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.