25 °C

'Takipsizlik' kararını değerlendirdi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Önce kararı siyasi mekanizmada alıyorlar sonra yargıya diyorlar ki, ‘Sen onu tasdik et’ hepsini biliyorum” diye konuştu.

'Takipsizlik' kararını değerlendirdi

ÇANKIRI - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, YGS’deki şifre iddialarına ilişkin “takipsizlik” kararını değerlendirirken, “Önce kararı siyasi mekanizmada alıyorlar sonra yargıya diyorlar ki, ‘Sen onu tasdik et’ hepsini biliyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu, seçim gezilerine bugün Çankırı’da devam ediyor. Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinden seçim otobüsüyle Çankırı’ya hareket etti. Çankırı yolu üzerindeki Kerkeş İlçesi’nde halka hitap eden Kılıçdaroğlu, konuşmasını yağmur altında yaptı. Kılıçdaroğlu, yeni bir CHP anlayışı ile yola çıktıklarını, halkın sorunlarına çözüm ürettiklerini belirtti.

Kılıçdaroğlu, 80 yıllık Cumhuriyet tarihinde ilk kez AKP hükümeti döneminde ithal kurbanlık getirildiğini ifade ederek, bu kurbanlıkların “AKP yandaşları kazansın diye” getirildiğini savundu. Toplumun tüm kesimlerinin sorunlarını çözmek için çalıştıklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Benim öyle yok kanaldı, yok boğazdı bunlarla uğraşacak zamanım yok. Ben önce milletin boğazıyla uğraşıyorum. Oradan helal lokma geçecek. Benim derdim o” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, Çankırı’dan CHP’nin yıllardır milletvekili çıkaramadığının altını çizerek, bu seçimde bir milletvekili istediğini söyledi.

Ortak sorumluluğumuz var

Kılıçdaroğlu, YGS’de 1 milyon 700 bin öğrencinin mağdur edildiğini söyleyerek, sözlerine şöyle devam etti:

“Olaylara nasıl müdahale edildiğini biliyorum. Yargı yönlendiriliyor. Bunların hepsini biliyorum, adamlarını getirdiler önce kararları siyasi mekanizmada alıyorlar sonra yargıya diyorlar ki, ‘sen onu tasdik et’ hepsini biliyoruz.”

Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından MHP’li Kerkeş Belediye Başkanı Şükrü Tarhan’ı makamında ziyaret etti. Tarhan, Kılıçdaroğlu’na Kerkeş balı hediye etti. Kılıçdaroğlu, Tarhan ile sohbetinde “Ülkenin çıkarları açısından ortak sorumluluğumuz var” dedi. Bu arada CHP’nin seçim otobüsüne zırhlı bir araçla özel harekât timinin eşlik etmesi dikkat çekti.