12 °C

'Ülke barışına yönelik bir saldırı'

TBB Başkanı Feyzioğlu, saldırı sonrası yaptığı açıklamada, Diyarbakır'daki saldırının ülke barışına ve birliğine yönelik bir saldırıdır dedi.

'Ülke barışına yönelik bir saldırı'

Türkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Metin Feyzioğlu, Diyarbakır'daki terör saldırısının ülkenin birliğine yapılmış olduğunu ve baro başkanlarıyla bu kara günde toplanmak üzere yönetim kurulu üyeleriyle 16.00'da kente hareket edeceklerini bildirdi.

Feyzioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin uğradığı hain saldırı sonucu katledildiğini belirtti.

Herkese başsağlığı dileyen Feyzioğlu, menfur saldırının sadece Elçi'ye yönelik olmadığını, ülke barışına, birliğine, dirliğine ve kardeşliğine yapıldığını vurguladı.

Bu kurşunun tüm Türkiye'ye sıkıldığına dikkati çeken Feyzioğlu, şunları kaydetti:

"Bize düşen tüm dünyaya birliğimizi, kardeşliğimizi hiç kimsenin bozamayacağını, hiçbir alçak saldırının bu amaca ulaşamayacağını göstermektir. Tüm baro başkanlarımızla bu kara günde Diyarbakır'da toplanmak üzere TBB Başkanı ve Yönetim Kurulu olarak bugün 16.00'da derhal Diyarbakır'a hareket ediyoruz. 

Kardeşimiz, Baro Başkanımız Tahir Elçi'ye Allah'tan rahmet, başta kederli ailesi ve sevenleri olmak üzere tüm meslektaşlarımıza ve milletimize başsağlığı diliyoruz."

Diyarbakır Barosunca Sur ilçesinde bulunan Dört Ayaklı Minare önünde düzenlenen basın açıklaması esnasındaki terör saldırısında Baro Başkanı Tahir Elçi hayatını kaybetmiş, bir polis memuru şehit olmuş, aralarında 2 polisin de bulunduğu çok sayıda kişi yaralanmıştı.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.