2 °C

'Y gençliği gereken cevabı verecek'

MHP Lideri Bahçeli, Erdoğan’ın YouTube ve Facebook’un kapatılabileceğine yönelik sözlerine tepki gösterdi. Bahçeli, Çok yanlış. 'Y gençliği' sanırım gereken cevabı verecektir” dedi

'Y gençliği gereken cevabı verecek'

İSTANBUL - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli, gündemdeki konulara ilişkin gazetecilerin sorunları yanıtladı. Bahçeli, yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasına adı karışan 4 eski bakan adına hazırlanan fezlekelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.“82 günden bu yana Türkiye’yi bu kadar meşgul etmenin gereği yoktur. 17 Aralık Türkiye için kara gün olmuştur. Uzatmanın gereği yoktur” diyen Bahçeli, fezlekelerin okunması için Meclis'in olağanüstü toplanabileceğini söyledi.

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un tahliyesini de değerlendiren Bahçeli, “Başından beri haksız yere cezaevindeydi. Tahliyesi güzel olmuştur, hayırlı olsun. Oyun mu oynanıyor görmemiz gerekir. Yeni tuzaklara, oyunlara, senaryolara Türkiye’yi muhatap etmemek lazım” dedi.

Erdoğan’ın YouTube ve Facebook’un kapatılabileceğine yönelik sözlerinin hatırlatılması üzerine ise Bahçeli, “Çok yanlış bir davranış. 'Y gençliği' sanırım gereken cevabı verecektir” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı bir televizyon programında kendisi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ait montajlanmış bir kaydı izlettirmesinin hatırlatılmasıyla ilgili olarak, “Başbakan’ın yeni bir oyunu, vakti bol. Her türlü oyunu oynuyor” diye konuştu.

Bahçeli, Erdoğan’ın, Fethullah Gülen için ABD Başkanı Obama’yla görüşmesine yönelik bir soru üzerine ise “Erdoğan ile Obama arasındaki dostluğu bizi sokmayın” şeklinde konuştu.

Y gençliği nedir?

Adına 'Y kuşağı' da denilen bu terim daha çok 1980'li yıllar ve sonrasında doğan yeni nesil gençliğe verilen isim. ABD kaynaklı bu terim yurtdışında daha çok 'Millenial generation" veya "Y generation" olarak biliniyor. Teknolojinin gelişmesiyle yeni nesil çocukların farklılaşmasını savunan terim; tüketime oldukça eğilimli, internetle ve yeni medyayla oldukça alakalı nesil olarak adlandırılıyor.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.