31 °C

107 torunuyla bayramlaştı

Muş'ta yaşayan 110 yaşındaki Zübeyir Bakır, bayramın ikinci gününde 107 torunu ve 2 torununun torunuyla bayramlaşmanın mutluluğunu yaşadı.

107 torunuyla bayramlaştı

Muş merkeze bağlı Soğucak köyünde yaşayan 110 yaşındaki Zübeyir Bakır, bayramın ikinci gününde 7 çocuğu, 107 torunu ve 2 de torununun torunuyla bayramlaştı. 

Bir asrı aşan ömründe 11 çocuğundan 107 torunu, 2 de torununun torunu olan Bakır, ilerlemiş yaşına rağmen neredeyse tüm ihtiyaçlarını kendisi karşılıyor.

Bayramı çocukları ve torunlarıyla geçirmenin kendisini mutlu ettiğini ifade eden Bakır, bir bayramı daha görebildiği için Allah'a şükretti.

Köyde çiftçilik yaparak geçimini sağladığını belirten Bakır, sağlıklı ve uzun bir ömür yaşamasını da zamanında çok çalışıp doğal beslenmesine bağladığını söyledi.

Bayramın ikinci gününde çocuk ve torunlarına el öptürmenin mutluluğunu yaşadığını dile getiren Bakır, bayramların birlik ve beraberliğin sembolü olduğunu söyledi. 

Uzun ömrü boyunca bir çok hükümet gördüğünü ve ülkenin önemli olaylarına tanıklık ettiğini anlatan Bakır, yaklaşık 3 yıl önce başlatılan Çözüm Süreci'nin devam etmesini istedi. 

Züyebir dedenin oğlu Muhittin Bakır ise her bayram babalarının duasını almak için bir araya geldiklerini belirterek, "Babam çok zorluklar çekmiş. Sağlık durumu şu anda iyi, sadece bel fıtığı ve biraz işitme sorunu var. Onun dışında bir sıkıntısı yok çok şükür. Biz de aile olarak bir araya geldik. Herkesin bayramı kutlu olsun" dedi. 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap