7 °C

14 ilde eş zamanlı operasyon

İzmir merkezli 14 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda aralarında emniyet mensuplarının da bulunduğu çok kişi sayıda gözaltına alındı.

14 ilde eş zamanlı operasyon

İzmir merkezli 14 ilde 'Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik operasyonda aralarında emniyet mensuplarının da olduğu 16 kişi gözaltına alındı. 

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, İzmir Cumhuriyet Savcılığı, 'Paralel Devlet Yapılanması' yönlendirmesi ve talimatları doğrultusunda, kamuoyunda "Askeri Casusluk" davası olarak bilinen "Askeri Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma" davasının soruşturma sürecinde, TSK personeli hakkında taraflı ve kasıtlı usulsüzlükler yapıldığı, şüphelilerin kamuoyunda itibarsızlaştırılarak devlet bürokrasisinden ve TSK'dan tasfiyesinin amaçlandığı yönündeki iddialar üzerine geçen ay başlatılan soruşturma kapsamında 25 kişi hakkında yakalama kararı aldı. 

Bu kapsamda İzmir merkezli 14 ilde sabah eş zamanlı operasyon başlatıldı. Aralarında emniyet mensuplarının da olduğu 16 kişi gözaltına alındı. Firarda olan 9 kişiden bazılarının yurt dışında bulunduğu tespit edildi.  

Zanlılar, İl Emniyet Müdürlüğüne getirildi. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.