7 °C

3 yaralının durumu kritik

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Reyhanlı'daki patlamalarda yaralananlardan Ankara'daki 1 ve Hatay'daki 2 kişinin durumlarının kritik olduğunu söyledi.

3 yaralının durumu kritik

ANKARA - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Sağlık-Sen'in Hemşireler Haftası dolayısıyla düzenlediği etkinliğe girişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen patlamalarda yaralananların durumlarının sorulması üzerine Müezzinoğlu, bölgeye sağlık ekibi takviyesi gerekmediğini, gerekenlerin patlamaların ardından ilk iki saat içerisinde yapıldığını bildirdi.

İstanbul'a doku kaybı nedeniyle gönderilen yaralı sağlık çalışanına gerekli müdahalenin yapıldığını da bildiren Müezzinoğlu, İstanbul İl Sağlık Müdürü'nün bugün yaralıyı ziyaret ettiğini ve kendisinin de ondan bilgi aldığını söyledi.

Müezzinoğlu, patlamalarda yaralanan ve tedavileri devam eden 40 hastayla ilgili gerek bölgede gerekse sevklerin yapıldığı İstanbul, Ankara, Adana ve Gaziantep'te yapılabileceklerin tümünün yapıldığını bildirdi. Müezzinoğlu, yaralılardan iki kişinin Ankara, ikisinin Adana, bir kişinin İstanbul ve bir diğer yaralının da Gaziantep'te tedavi altında olduğunu söyledi.  

Müezzinoğlu, durumları ağır kaç hasta olduğunun sorulması üzerine Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki 1 yaralı ile Hatay'daki 2 yaralının durumlarının kritik olduğunu bildirdi.

Müezzinoğlu, "ölü sayısının 177 olduğu iddialarına ne diyorsunuz?" sorusunu yanıtlarken kendilerine gelen bilgileri dakika dakika kamuoyu ile paylaştıklarını belirterek ilk anda 4 olan ölü sayısının dün sabah itibarıyla 46'ya yükseldiğini, bugün 14.00 itibarıyla da 50 olduğunu söyledi.

Mehmet Müezzinoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Dolayısıyla biz Türkiye'de kamuoyundan ölen vatandaşlarımızı gizlemiyoruz. Ama birileri spekülasyon yapmak, duygusal olarak tahrik etmek istiyor.
Bence kamuoyunun sağduyusunu kaybetmeden, sorumluluk duygusuyla bunun planlarını, yapılan kasıtlı ve bilinçli planları, kamuoyunun sağduyusu ile aşacağına inanıyorum. Çünkü bu hadiseler toplumsal reaksiyonlar oluşturabilmek için planlanmış hadiselerdir. Bence toplumun sağduyusu bu ülkenin huzur ve güvenini mutlaka yine yarınlara güvenli bir şekilde taşıyacaktır. Ülkenin istikrarını bozmaya yönelik bu tür hadiselere de bundan sonra ülke olarak da muhatap kalmayacağız ama yönetim olarak da iktidar olarak da her türlü tedbiri almaya devam edeceğiz."

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap