7 °C

4 eski bakan 'soruşturma' istedi!

Dört eski bakan, TBMM Başkanlığı'na başvurarak, haklarında soruşturma komisyonu kurulmasını istedi

4 eski bakan 'soruşturma' istedi!

ANKARA (DÜNYA) - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda adı geçen dört eski bakan, TBMM Başkanlığı'na başvurarak, haklarında soruşturma komisyonu kurulmasını istedi.

Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan, Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, AB  eski Bakanı Egemen Bağış ile İçişleri eski Bakanı Muammer Güler'in TBMM Başkanlığı'na sundukları ortak dilekçe şöyle:

"17 Aralık 2013 tarihinden itibaren yasadışı yollarla elde edilmiş veya gizlilik çerçevesinde yürütülen bir soruşturmaya ait olduğu iddia edilen bir kısım bilgilerin, yine yasalara aykırı olarak TBMM Genel Kurulu'nda ve dolayısıyla bir kısım medya organlarınca kasıtlı biçimde speküle edilerek Anayasa ile güvence altına alınan kişisel onurumuzu rencide etmeye yönelik bir ağır karalama kampanyası yürütülmektedir.

Bu nedenle, gerek aziz milletimize gerekse yüce Genel Kurul'a olan hesap verme sorumluluğumuzun bir gereği olarak hakkımızdaki iddiaların TBMM tarafından kurulacak bir soruşturma komisyonu marifetiyle soruşturularak gerçeklerin ortaya çıkarılması amacıyla Anayasa'nın 100. ve TBMM İçtüzüğü'nün 107. maddesi uyarınca Meclis Soruşturması açılması hususunda gereğini saygılarımla arz ederim."

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.