22 °C

62'nci Hükümet Anıtkabir'de

Başbakan Davutoğlu, güven oylamasının ardından 62'nci Hükümet üyeleriyle Anıtkabir'i ziyaret etti

62'nci Hükümet Anıtkabir'de

ANKARA - TBMM'de güven oylaması alan 62'nci Hükümet üyeleri, Anıtkabir'i ziyaret etti. Başbakan Ahmet Davutoğlu ve beraberindeki Bakanlar Kurulu üyeleri, hafta sonu yapılan güven oylamasının ardından Anıtkabir'i ziyaret etti. Davutoğlu ve Bakanlar Kurulu üyeleri, yağmur altında Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün kabrine geldi. 

Başbakan Davutoğlu tarafından Atatürk'ün kabrine çelenk konuldu ve saygı duruşunda bulunuldu. Davutoğlu ve bakanlar, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Başbakan Davutoğlu, Anıtkabir özel defterine şunları yazdı: 

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti 62. Hükümeti, TBMM'den güvenoyu alarak göreve başlamış bulunmaktadır. Hükümet üyelerimizle beraber bize bağımsız devlet bırakan bütün gazi ve şehitlerimize, insanımıza ve ülkemize hizmet eden bütün büyüklerimize şahsınızda minnet ve şükranlarımızı arz etmek için huzurunuzdayız. 

Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemizi, dünyanın en itibarlı ve en güçlü ülkeleri arasına katabilmek, insan hak ve özgürlüklerini tam bir demokrasiyle, insanımıza yaşatabilmek, adaletin Türkiye Cumhuriyeti'nin istinasız bütün vatandaşlarını kuşatmasını sağlayabilmek için azami gayretle çalışacağımıza, tarihin şahitliğinizde ve sizin huzurunuzda hükümetimiz adına söz veriyorum. Büyük minnet ve şükranla." 

Daha sonra, Başbakan Davutoğlu ve Bakanlar Kurulu üyeleri, merdivenlerde fotoğraf çektirdi. 

Bakanlardan yağmur pozu

simsek_yagmur.jpg

62'inci Hükümet üyelerinin Anıtkabir'i ziyaretinde aslanlı yol yürüyüşü sağanak yağış altında gerçekleştirdi. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Twitter hesabından, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın yer aldığı bir fotoğrafı "Beraber karşıladık yağan yağmuru" mesajını paylaştı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap