9 °C

7 ilde operasyon başlatıldı

İstanbul merkezli 7 ilde emniyet mensuplarına yönelik gerçekleştirilen operasyonda 15 polis gözaltına alındı

7 ilde operasyon başlatıldı

İSTANBUL - İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca "yasa dışı dinleme" iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 15 polis gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Okan Özsoy tarafından sürdürülen soruşturma kapsamında alınan yakalama ve gözaltı kararları üzerine, polis ekipleri Edirne ve Tekirdağ'ın da aralarında bulunduğu 7 ilde çalışma yaptı.

"Edirne ve Tekirdağ istihbarat şube müdürlüklerinde 2008-2012 yılları arasında yasa dışı dinleme", "evrakta sahtecilik" ve "özel hayatın gizliliğini ihlal" suçlamalarıyla yürütülen soruşturmada haklarında işlem başlatılan 17 polisten 15'i gözaltına alındı. 

Gözaltına alınan polislerin 4'ünün şube müdürlüğü yaptığı, diğerlerinin de emniyet amiri, başkomiser, komiser ve polis memurları olduğu ifade edildi.

Bu arada gözaltına alınanlar arasında Edirne Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevliyken açığa alınan polis memuru İ.A'nın da bulunduğu öğrenildi. Evinde gözaltına alınan polis memuru, Edirne Devlet Hastanesi'ndeki sağlık kontrolünün ardından İstanbul'a gönderildi.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.