12 °C

7 saat sonra kurtarıldılar

Kırklareli'de karda mahsur kalan 4 kişi, AFAD ekiplerince 7 saat sonra kurtarıldı.

7 saat sonra kurtarıldılar

 

KIRKLARELİ - Kırklareli'nin Kofçaz ilçesinde saman yüklü kamyonetin kara saplanması sonucu mahsur kalan 4 kişi, Kırklareli Valiliği Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerince 7 saat sonra kurtarıldı. 
 
Kofçaz ilçesinden Kula köyüne saman taşıyan Ferit Kurapa yönetimindeki 22 KA 482 plakalı kamyonet, Layko bayırı mevkisinde kara saplandı. Kamyoneti kurtarmak için bir süre mücadele eden araçtakiler, başarılı olamayınca jandarma ekiplerinden yardım istedi.
 
Jandarma ekipleri de durumu AFAD ekiplerine bildirdi. Aracın bulunduğu bölgeye ulaşan ekipler, ateş yakarak donmak üzere olan sürücü Kurapa, Seval Taka, Müthiş Camgöz ve Tamer Kegal'ın ısınmasını sağladı. 
 
Kara saplanan kamyonet, greyderle kurtarıldı. 
 
"7 saat mahsur kaldık"
Kamyonet sürücüsü Kurapa, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kamyonetinin kara saplanmasıyla 7 saat mahsur kaldıklarını söyledi. 
Bulundukları bölgede telefonların çekmediğini anlatan Kurapa, "Bir arkadaşımız yardım çağırmak için telefonların çekebileceği yüksek bir yere gitti. Oradan jandarmayı aramış. Jandarma ekipleri de durumu AFAD ekiplerine bildirmiş. Bizi donmaktan kurtardığı için AFAD ekiplerine çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. 
 
Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.