14 °C

Kayseri'deki saldırıya dünyadan tepkiler

Avrupa Birliği, Almanya ve ABD Kayseri'de düzenlenen saldırıyı şiddetle kınadıklarını açıkladı

Kayseri'deki saldırıya dünyadan tepkiler

Avrupa Birliği resmi Twitter hesabından Kayseri'de gerçekleşen terör saldırısına yönelik açıklama yaptı.

Avrupa Birliği'nin açıklaması şöyle: "Kayseri'de bu sabah gerçekleştirilen terörist saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bizler Türkiye nin yanında yeralıyoruz. Bu alçakça terör saldırısında hayatını kaybedenler için en derin üzüntülerimizi ve başsağlığı dileklerimizi paylaşıyoruz."

AB Temsilciler Konseyi'nden başsağlığı

Avrupa Birliği Temsilciler Konseyi bu sabah Kayseri'de gerçekleşen terör saldırısını kınadı.

Yaşanan saldırıyı kınayan konsey, hayatını kaybeden vatandaşlar için üzüntülerini bildirirken, Türkiye Cumhuriyetine başsağlığı diledi.

Almanya: Kayseri'deki alçak saldırıyı kınıyoruz

Dışişleri Bakanlığı sayfasında saldırıya ilişkin yapılan paylaşımda, ”Türkiye bu sabah yeniden acımasız terör saldırısıyla sarsıldı. Kayseri’de üniversitenin hemen önünde, askeri personeli taşıyan bir otobüse yönelik gerçekleştirilen alçakça saldırıyı en güçlü ifadelerle kınıyoruz. Hiçbir şey bu hain saldırıyı haklı kılamaz. Duygularımız ölenler, yaralılar ile onların aileleri ve arkadaşlarıyla birliktedir. En derin duygularla acılarını paylaşıyoruz. Türkiye’nin yanındayız” ifadeleri paylaşıldı.

ABD: Böyle alçak eylemlerin hiçbir gerekçesi olamaz

Amerika Birleşik Devletleri (ABD)'nin Ankara Büyükelçiliği, Kayseri Komando Tugay Komutanlığı'ndan izne çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yapılan bombalı saldırıyı kınayarak, "Böyle alçak eylemlerin hiçbir gerekçesi olamaz" dedi.

ABD Ankara Büyükelçiliği, Kayseri Komando Tugay Komutanlığı'ndan izne çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yapılan bombalı araç saldırısıyla ilgili sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden bir açıklama yayımladı. ABD Ankara Büyükelçiliği'nce saldırı kınanarak, "Kayseri'deki terör saldırısını kınıyoruz. Böyle alçak eylemlerin hiçbir gerekçesi olamaz" denildi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.