7 °C

Abdullah Gül'ün açıklamalarına ilk tepkiler

Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığı adaylığıyla alakalı yaptığı açıklama için ilk yorumlar Adalet Bakanı ve Başbakan Yardımcısından geldi.

Abdullah Gül'ün açıklamalarına ilk tepkiler

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açıklamalarıyla ilgili Twitter hesabından yorumda bulundu.

Gül: Adaylığımla ilgili süreç söz konusu değildirGül: Adaylığımla ilgili süreç söz konusu değildir

Adalet Bakanı Gül, "Kardeşlik hukuku, vefa duygusu ve siyasi ahlak, 'Kardeşim Gül' hitabına, 'Kardeşim Erdoğan' mukabelesinde bulunmayı gerektirirdi." değerlendirmesini yaptı.

Fikri Işık:
Oluşturulan proje akamete uğramıştır

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ise konuyla ilgili, "Abdullah Bey ülkenin cumhurbaşkanlığını yapmış, Ak Partinin kuruluşunda bulunmuş, Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık ve en son Cumhurbaşkanlığı yapmış olan bir şahsiyettir. Biz isterdik ki Abdullah Beyin isminin Ak Parti'den başka hiçbir şekilde anılmaması, ama siyasette su akar yatağını bulur. Siyasette mühendislik hesaplarının çalışmadığı çok bellidir. Mühendislik projelerinin siyasette daha önce denendiğini biliyoruz, ama siyasetin kendi bir doğası var. Siyasetin tabii bir akışı var. Bu tabii akışın dışındaki her proje akamete uğramaya mahkumdur. Bugün Abdullah Bey'in üzerinde oluşturulan projenin de akamete uğraması kaçınılmaz. Biz tabi kendi yolumuza devam ediyoruz. Biz kendi adayımıza güveniyoruz. CHP´nin ve diğer partilerin hangi adayı çıkartacağı bizim için önemli değil. Kendine güvenenin başkasının adayına göre hesap yapması olur mu? Bizim şu anda maçın tek favorisi diyebileceğimiz bir adayımız var. Dolayısıyla muhalefet ve diğer partiler hangi projeleri üretirseler üretsinler, milletin zorlama gördüğü projeleri, milletin desteğinin olmayacağını çok iyi biliyoruz" şeklinde yorumda bulundu

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap