8 °C

AFAD: Madenin yüzde 87'si tarandı

Ermenek'te 18 işçinin mahsur kaldığı kömür ocağından 10'unun cansız bedenlerinin çıkartılmasının ardından 8 madenciyi arama çalışmaları sürüyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), madenin yüzde 87'sinin tarandığını açıkladı

AFAD: Madenin yüzde 87'si tarandı

KARAMAN - Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), 1939 metre olan ocağın yüzde 87'sinin tarandığı geriye aranacak yüzde 13'lük bir bölümün kaldığını belirtti. 

Ermenek İlçesi Pamuklu Köyü Cenne Mevkii'nde Has Şekerler Madencilik Şirketine ait linyit ocağında, eski ocakta biriken suyun basması sonucu 28 Ekim günü 18 işçi mahsur kalmış, bugüne kadar yapılan çalışmalarda 10 işçinin cansız bedenleri çıkarılmıştı. Geriye kalan 8 işçi için 603 kişilik ekiple ocağın desandre bölümünde arama çalışmaları sürüyor. Doğan Haber Ajansı'ndan edinilen bilgiye göre AFAD, son 24 saat içinde 4 metre ilerleme kaydedildiğini belirtti. 1'inci Başaşağı bölümünün yakınındaki son günlerde çalışmaların yoğunlaştırıldığı 64 metrelik ana arterde bugüne kadar 25 metrelik bir alanın tarandığı belirtildi. 1939 metre olan ocağın ise yüzde 87'sinin tarandığı ve geriye 241 metrelik yüzde 13'lük bölümün kaldığı bildirildi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.