AK Parti'li vekilden ilginç '17 Aralık' yorumu

AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk, 17 Aralık yolsuzluk soruşturmasıyla ilgili, “İnsanların günah işleme özgürlüğüne müdahale ediliyor" dedi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasıyla ilgili AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk'ten ilginç bir yorum geldi. Külünk, 17 Aralık operasyonuyla “insanların günah işleme özgürlüğüne müdahale edildiğini” savundu.

Metin Külünk, dün akşam Habertürk televizyonuna konuk oldu. Yayınlanan programda yolsuzluk iddialarıyla ilgili sorulara cevap verdi. Külünk, operasyonlarla ilgili dikkat çekici şu ifadeleri kullandı:

“Bu noktada kaçırdığımız çok önemli bir ayrıntı var. Allah, insana günah işleme özgürlüğü vermiştir. Günahsızlık talep etme hakkı vermemiştir. Af dileme hakkıyla günah işleme özgürlüğü vermiştir. Hz. Peygamber günayları açan değil örtücü olan bir rahmet geleneğinin mimarıdır. 17 Aralık'ın felsefi boyutu konuşulmadı. 17 Aralık'la insanların günah işleme özgürlüğüne müdahale edildi. Günahları ortaya saçarak Allah'ın hududuna müdahale ediliyor.”

Etiketler