12 °C

AK Parti'nin ilk büyükşehir adayı belli oldu

AK Parti'nin yerel seçimlerdeki ilk büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu. Kayseri'de AK Parti'nin büyükşehir belediye başkan adayı mevcut başkan Mehmet Özhaseki oldu

AK Parti'nin ilk büyükşehir adayı belli oldu

KAYSERİ - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının mevcut Başkan Mehmet Özhaseki olduğunu söyledi.

Yıldız, Melikgazi Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Kayseri İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, merkez ilçe Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız'ın aday olma şansı varken, müsaade isteyerek çekildiğini ifade etti.

Bunun çok büyük bir erdem olduğunu dile getiren Yıldız, "Bu arada Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Mehmet Özhaseki'dir. Biliyoruz değil mi? Yani atlama olmasın diye söylüyorum" diye konuştu.

Dershanelerin özel okula dönüştürülmesi

Yıldız, dershanelerin özel okula dönüştürülmesinin kolaylaştırılmasına da değinerek, öğretmenlerin ister kamuda, ister özel sektörde, ister hizmetin içinde, dışında olsun ülkeye çok farklı katkıları olduğunu kaydetti.

Her insanın üslubunda mizacında farklılıklar olabileceğini ifade eden Yıldız, şöyle devam etti:

"Bizim kardeşlerimizle en ufak bir düşünce farklılığımız mümkün değil olmaz. Biz beraber olduğumuz arkadaşlarımızın manevi iklimi dokumak adına yaptıkları gayretleri yakınen biliyoruz. Her gittiğimiz ülkede iftiharla gidip o okulları görürüz. Bu okullar büyükelçilerimiz tarafından Türk okulları olarak sunulurlar. Biz büyükelçiye 'beraber gidelim' dediğimde, 'şu an vaktimiz' yok denildiği zamanları da biliyoruz. Konuyu başka taraflara çekmemek lazım. Okuyan öğrencilerimizin ancak yüzde 15'i dershaneye gidebiliyor. Yüzde 85'i gidemiyor, onlar da bizim çocuklarımız. Bu paralel sistem eğitimle ilgili gelmek istediğimiz noktayı göstermiyor. Sadece nasıl testi hızla çözeceğinin öğretildiği sistem bizim tercih ettiğimiz sistem değil. Lise son sınıfa gelen bir öğrenci okuyormuş gibi yapıyor, okulda açıkmış gibi yapıyor. Öğrenci rapor alıyormuş gibi doktor da veriyormuş gibi yapıyor. Eğer sayın Başbakanımız 'Ben bütün sektörlerde olduğu gibi yapmak zorundayım' diyorsa oy kaygısıyla değil, AK Parti doğru yaparsa, o zaman biz güçleniriz."

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.