AK Partili eski başkan öldürüldü

Davutlar eski belediye başkanı Zeynel Çengel, uğradığı silahlı saldırı sonrası hayatını kaybetti.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Aydın Büyükşehir statüsü kazanmadan önce, Kuşadası'nın Beldesi olan Davutlar'ın eski Belediye başkanı Zeynel Çengel evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi. Olayla ilgili bir şüpheli gözaltına alındı. 

Olay, saat 20.00 sıralarında Davutlar Beldesinde meydana geldi. Evine giden eski belediye başkanı Zeynel Çengel, aracını park ettikten sonra iddiaya göre yürümeye başladı. Yolun karşısına geçmeye çalıştığı sırada evin arkasında bekleyen kimliği belirsiz kişi veya kişiler Çengel'e 6 el ateş etti. Geri dönüp aracının arkasına saklanmaya çalışan Çengel, kalbinden ve kalçasından aldığı 2 kurşunla olay yerinde yaşamını yitirdi. 

Davutlar'ın en büyük mandalina ve şeftali üreticisi olan Zeynel Çengel, evli ve iki çocuğu bulunduğu öğrenildi. Olayın duyulmasından sonra Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, ve Çengel'in termodinamik çalışmalarıyla dünyaca tanınan ağabeyi Prof. Dr. Yunus Çengel de olay yerine geldi. Kaymakam Aksoy, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü, bir şüphelinin de gözaltına alındığını söyledi. Cumhuriyet savcısının olay yerinde yaptığı incelemeden sonra Çengel'in cenazesi, İzmir Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. Cinayetle ilgili başlatılan soruşturma çok yönlü olarak devam ediyor. 

54956_62875_18012015092035_5.jpg

 

Etiketler