14 °C

Akar: Ateşkesi sağlama çalışmalarımız devam etmektedir

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın "Ateş Serbest-2017" tatbikatı kapsamında bölgeye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, "İdlib'de güvenli bir alan oluşturma, ateşkesi sağlama ve sürdürme çalışmalarımız devam etmektedir" dedi.

Akar: Ateşkesi sağlama çalışmalarımız devam etmektedir

Kara Kuvvetleri Komutanlığı, "Ateş Serbest-2017" tatbikatını gerçekleştirdi.Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın envanterindeki birçok silahın yanı sıra milli üretim T-129 Atak Taarruz Helikopteri, milli piyade tüfeği ve Fırtına Obüsü'nün de atış yaptığı tatbikat, hedeflerin tam isabetle vurulmasıyla tamamlandı.

Tatbikat, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve komuta kademesinin katılımıyla Polatlı'da gerçekleştirildi.

Tatbikata ilişkin bir konuşma yapan Akar, "Irak'ın kuzeyinde ülkemizin ve bölgemizin istikrar ve güvenliğini yakından ilgilendiren gayrimeşru bir referandum yapılmıştır. Bu husus yakından takip edilmekte olup bundan kaynaklanan önemli güvenlik tehdidine karşı gerekli çalışmalar yürütülmekte ve gereken tüm tedbirler alınmaktadır" dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar sözlerini şöyle sürdürdü:

"Mazisi şan ve şerefle dolu ordumuz, belirsizlik, risk ve tehditlerin yoğunlaştığı coğrafyamızda Türkiye Cumhuriyeti devletinin egemenlik ve bağımsızlığını, asil milletimizin huzur ve güvenliğini hedef alan her türlü tehdit ve tehlikeye karşı kutsal vatan topraklarını milletinin emrinde canı ve kanı pahasına korumaya devam edecektir. Ülkemizin ve bölgemizin güvenliği için Suriye'nin kuzeyinde alınan tedbirlere ilaveten Astana görüşmelerinde sağlanan uzlaşma çerçevesinde şimdi de İdlib'de güvenli bir alan oluşturma, ateşkesi sağlama ve sürdürme çalışmalarımız devam etmektedir.

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra temizlenen ve temizlendikçe daha da güçlenen Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye Cumhuriyeti devletinin hak ve menfaatleriyle asil milletimizin güvenlik ve huzurunu sağlamak maksadıyla çalışmalarını 'ölürsek şehit, kalırsak gazi' anlayışı içinde dün olduğu gibi bugün de aynı azim ve kararlılıkla sürdürmektedir, sürdürmeye devam edecektir."

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.