6 °C

Akbank'ın eurobond ihracı 'yılın en iyi 20 işlemi' arasına girdi

FTSE Global Markets 2010 yılı “20/20 All Stars” listesini açıkladı.

Akbank'ın eurobond ihracı 'yılın en iyi 20 işlemi' arasına girdi

İSTANBUL - Uluslararası prestijli yayınlardan FTSE Global Markets 2010 yılı “20/20 All Stars” listesini açıkladı. Akbank'ın Temmuz ayında gerçekleştirdiği Eurobond ihracı yılın en iyi 20 işlemi arasına girdi.

Akbank'tan konuyla ilgili yapılan açıklamada, olan FTSE Global Markets'in geleneksel olarak gerçekleştirdiği ve kurumsal yatırımcıların yakından takip ettiği “20/20 All Stars” listesinin vizyoner bakış açısı sergileyen ve alanında üstün performans gösteren kuruluş ve kişilere yer verdiği belirtildi. Açıklamada Akbank'ın Temmuz'da gerçekleştirdiği Eurobond ihracı ile FTSE Global Markets'ın 2010 yılı “20/20 All Stars” listesine 2010 yılında giren tek Türk kuruluşu olduğu hatırlatıldı.

Verilen bilgiye göre, FTSE Global Markets'ın Aralık/Ocak sayısında yer verilen listenin Akbank'a ilişkin bölümünde Banka'nın Temmuz ayında ihraç ettiği 5 yıl vadeli 1 milyar ABD Doları tutarındaki ihracın tahvil ihraçları önündeki engelleri yıktığı ve borçlanma alternatiflerini çeşitlendirerek Türk Bankaları için yeni bir dönemi başlattığı ifade edildi.

Ayrıca, söz konusu tahvillerin bugüne kadar bir Türk şirketi tarafından yapılan en büyük tutarlı ve en düşük kupon oranlı ihraç olduğu da belirtilerek Akbank'ın dış borçlanmadaki öncü rolünün altı çizildi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.