10 °C

Akpınar ve Gezen hakkında soruşturma başlatıldı

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, sanatçılar Akpınar ve Gezen hakkında, katıldıkları televizyon kanalındaki açıklamaları nedeniyle soruşturma başlattı.

Akpınar ve Gezen hakkında soruşturma başlatıldı

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığının, sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında, katıldıkları televizyon kanalındaki açıklamaları nedeniyle soruşturma başlattığı bildirildi.

Cumhuriyet başsavcılığından açıklama

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, Bazı basın organları ile sosyal medya hesaplarında Uğur Dündar tarafından sunulan Halk Arenası adlı programın 21.12.2018 tarihli bölümüne katılan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanını hedef alarak hakaret içerikli sözler söyleyip darbe ve ölüm tehdidinde bulundukları yönünde haberler yer aldığının tespiti üzerine 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 160. maddesi uyarınca işin aslını araştırmak ve sorumlular hakkında yasal gereğine tevessül etmek amacıyla 22.12.2018 tarihinde soruşturma başlatılmış ve her iki şüpheli savunmaları alınmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığımıza davet edilmiş olup, keyfiyet tüm basın/yayın kuruluşları ile kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.