22 °C

Alaçatı Barbun'dan yılbaşı özel tadım menüsü

Alaçatı Barbun'dan yılbaşı özel tadım menüsü

 

 

İSTANBUL - Ege'nin yerel üreticilerinin özenle yetiştirdiği yöresel ürünleri, klasik yöntemlerin üzerine yaratıcı gastronomik yöntemleri de ilave ederek geliştirip, modernleştiren ve bu alanda kısa zamanda beğeni toplayan Barbun, yeni yıla değişik tatları deneyimleyerek girmek isteyenler için yılbaşı özel tadım menüsü hazırladı.

Doğa ile insan arasındaki güçlü bağı mutfaktan sofraya taşımayı hedefleyen Barbun Alaçatı, doğaya uzun bir süredir yabancılaşmış olan insanı yenilebilir çiçekler, toprak, yabani baharatlar ve doğanın tam kalbinden özenle toplanmış dokular ile doğaya yeniden yakınlaştırıyor.

Bahçeden, Karadan ve Denizden olmak üzere 3 farklı menüdeki tüm tütsüleme, dinlendirme, marinasyon ve sos oluşturma safhalarının tamamı, yenilikçi mutfak konseptiyle hazırlanıyor. 

Barbun'da yerel tatları yeniden keşfetmek, bu tatlar üzerinde düşünerek yeniden tasarlamak ve müşterilerin beğenisine sunmanın kendileri için vazgeçilemez bir heyecan olduğunu belirten işletme sahibi Kemal
Demirasal, "Gastronomide artık zaman, doğayı sunma zamanı, yalın hali ile tamda doğada olduğu gibi olma zamanı. Bazen tadın deneyim olduğu, bazen sunumun tadın önüne geçen deneyimlerini düşündürmenin zamanı. Menüde olmak zorunda olanın değil biz şefler ne istersek, ne zaman istersek, nasıl istersek onu aşkla sunmanın zamanı. Doğaya, emeğe ve buna saygı gösterecek şeflere ve ekiplerine saygı duyma zamanı" dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap