23 °C

Alarko, Antalya'da turizme yatırım yapacak

Şirket, Antalya'da içinde golf ve diğer sosyal alanların yer alacağı, turizmle iç içe bir yaşam alanı yapmayı planlıyor

Alarko, Antalya'da turizme yatırım yapacak

ANTALYA - Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Leyla Alaton, Antalya'da büyük bir proje hazırladıklarını belirterek, içinde golf ve diğer sosyal alanların yer alacağı, turizmle iç içe bir yaşam alanı yaratmak istediklerini söyledi.

Leyla Alaton, Antalya Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (ANSİAD) düzenlediği "Girişimcilik ve Girişimci Kadınlar" konulu toplantıya konuşmacı olarak katıldı. Amerika'da üniversite eğitiminden sonra iş adamı Üzeyir Garih'in yanında asistanlılık yaptığını ve ondan iş hayatıyla ilgili çok büyük bilgi ve destek aldığını anlatan Alaton, Üzeyir Garih'in yanında işe başlamasıyla çıtanın kendisi için yükseldiğini kaydetti.

Halkla ilişkiler, gayrimenkul ve konut işlerine girdiğini belirten Alaton, evlenip çocuk sahibi olduktan sonra bir süre iş hayatından çekildiğini dile getirdi. Antalyalı sanayici ve girişimcilere önerilerde bulunan Alaton, "Yakın çevrenize güvenip de sakın işe girişmeyin. Girişimcilik kendi bacağınızdan asılmak demektir. İşlerinizi profesyonellerle yapın. Gelin, damat, kuzen, yeğen diyerek iş vermeyin" dedi.

Antalya'da büyük yatırım

Antalya'da büyük bir yatırım projesi hazırladıklarını kaydeden Alaton, Kepez ve Topallı bölgelerinde 2 bin - 2 bin 500 dönüm arazi satın aldıklarını bildirdi. Bu bölgede, küçük bir Belçika, İsveç ve Danimarka yaratma projesi gerçekleştirmek istediklerini vurgulayan Alaton, şöyle konuştu:

"Antalya'da büyük bir yatırım düşünüyoruz. İçinde turizm, golf ve diğer sosyal alanların da yer alacağı turizmle iç içe bir yaşam alanı yaratmak istiyoruz. Turizme bağlı küçük bir Belçika, İsveç ve Danimarka yaratabilmek amacıyla Alarko Holding araziler aldı. Şu anda bu bölgeler Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizm yatırım sahası olarak geçtiği için şirket beklemede. Ne yapılacağını zaman gösterecek."

Antalya'nın turizm, ekonomi, sanayi ve tarım sektöründe hızla geliştiğine işaret eden Alaton, "Antalya parlayan bir yıldız. Antalya imparator olabilme imkanı veren bir şehir. Burası hakikaten yıldızlardan biri... Çok çabuk ivme kazanan, çok da geleceği olan bir bölge. O nedenle çok imparatorlar doğuracaktır. Bazen koşullar, bazen de ekonomik şartlar nedeniyle Antalya parlayan bir yıldız" diye konuştu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap