19 °C

Ali Sami Yen'e yapılacak rezidans, Mayıs'ta satışa çıkıyor

Proje Mecidiyeköy’ün çehresini değiştirecek

Ali Sami Yen'e yapılacak rezidans, Mayıs'ta satışa çıkıyor

İSTANBUL - Torunlar, Aşçıoğlu ve Kapıcıoğlu proje ortaklığı ile Mecidiyeköy'deki Ali Sami Yen Stadyumu arazisine yapılacak olan projenin satışına mayıs ayında başlanacak.

Ağa Han Ödüllü Mimar Emre Arolat tarafından tasarlanan, ofis ve rezidans olmak üzere üç bloktan oluşan, toplam 1 milyar lira yatırım tutarına sahip projenin, 2014'te tamamlanması hedefleniyor. Proje İstanbul’u panoramik açıdan görebilme imkanı sağlayacak şekilde tasarlandı

Torunlar-Aşçıoğlu-Kapıcıoğlu Proje Ortaklığı Şirketi İcra Kurulu Başkanı Aziz Torun, projenin tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Mecidiyeköy'de adeta gizlenmiş pırlanta, elmas gibi duran Ali Sami Yen stadının, gelişen ve değişen şartlarla yeniden projelendirilmesi gereken bir alan olarak durduğunu, TOKİ ihalesi sonucu, değişen şartlara göre burada proje geliştirdiklerini belirtti.

Projenin bölgeye nefes aldıracak, Mecidiyeköy'e bir meydan kazandıracak, aynı zamanda şehrin siluetini de değiştirecek muhteşem bir proje olduğunu ifade eden Torun, projenin inşaatına haziran itibariyle başlamayı ve Mayıs 2014'te projeyi tamamlamayı planladıklarını kaydetti.

Proje üç otopark katı ile 200 bin metrekare üzerinde inşaat alanına sahip 3 bloktan oluşan projenin 2 bloku 43 katlı rezidans, 1 bloku ise 39 katlı A sınıfı ofisten oluşuyor. Rezidans daireleri 1 artı 1'den 4 artı 1'e kadar çeşitli metrekarelerde dairelerden oluşacak. Projede kat yüksekliği 9 metre olan çekim stüdyolarına yer verilmesi planlanıyor.

Torun, projede paylarının yüzde 65 olduğunu belirtirken, fiyatları satışa çıktıkları gün açıklayacaklarını ifade ederek, "Fiyat politikamız o bölge için satılabilir ve kabul edilebilir en uygun fiyat olacak" dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap