Antalya'da patlama: 2 ölü var

Antalya Organize Sanayi Bölgesi'ndeki, bir tekstil yıkama fabrikasında meydana gelen ve 2 kişinin hayatını kaybettiği patlamada 13 işçi yaralandı

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Beyaz Endüstriyel Yıkama Fabrikası'nda, henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Patlamada, fabrikada çalışan 2 kişi öldü, 13 kişi yaralandı. 

Olayın ardından çok sayıda ambulans, itfaiye ve polis ekibi bölgeye sevk edildi. Yaralılar, ambulanslarla Antalya'daki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Patlama nedeniyle fabrikanın bir bölümünde de göçük oluştu. 

Cumhuriyet savcısı, olay yerine gelerek inceleme başlattı. 

antalya_yangin.jpg

"Eksik varsa gereği yapılacak" 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de patlamanın ardından olay yerine gelerek inceleme yaptı. 

Türel, incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, patlamada 2 kişinin öldüğünü, 3'ü ağır, 13 işçinin de yaralandığını bildirdi. 

Patlamanın sebebinin henüz bilinmediğini anlatan Türel, buhar kazanının susuz kalmasından kaynaklanmadığını ifade etti. Olayla ilgili incelemelerinin sürdüğünü vurgulayan Türel, "Eksiklik varsa gereği mutlaka yapılacaktır. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum" dedi. 

kaza-001.jpg

Yaralanan işçilerin yakınları yaralılar hakkında bilgi almak için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi önünde beklemeye başladı. 

Bu konularda ilginizi çekebilir