27 °C

Apple Watch rekora koşuyor

Teknoloji devi Apple'ın 10 Nisan Cuma günü ön sipariş dönemini başlattığı Apple Watch, ilk 24 saatte 1 milyona yakın sipariş alarak bir rekora koşuyor.

Apple Watch rekora koşuyor

Apple'ın ilk akıllı saat modeli olan Apple Watch, henüz piyasaya sürülmeden sadece ABD'de 1 milyona yakın ön sipariş aldı. Pek çok kullanıcı sipariş ettikleri cihazları şimdiden yaklaşık iki katı fiyata online alışveriş sitelerinde satışa sundu.

Apple, kısa sürede beklenenin çok üzerinde bir sipariş rakamına ulaşan akıllı saatin karaborsaya düşmesine engel olamadı.10 Nisan günü akıllı cihazı sipariş eden onlarca kullanıcı, bu modelleri online alışveriş siteleri üzerinden satışa sundu.eBay gibi sitelerde satışa sunulan modeller neredeyse 2 katı fiyata satılıyor.

Apple'ın 399 dolara satacağı 42 milimetrelik Apple Watch Sport 700 dolara kadar alıcı bulurken, 699 dolarlık Apple Watch'un fiyatı 1000 dolara kadar çıkıyor.

Apple, akıllı cihazları Haziran ayında kullanıcılara teslim edilecek.  Apple'ın akıllı saatinde stok sayısını ilk etapta az tutmasının karaborsaya yol açtığı yorumları yapılıyor.

55-009.jpg