8 °C

Arabada unutulan çocuk sıcaktan öldü

İsveç'te arabada unutulan çocuk, sıcaktan öldü.

Arabada unutulan çocuk sıcaktan öldü

STOCKHOLM - İsveç'in güneyinde bulunan Eslöv kentinde babası tarafından kreşe götürülmek üzere arabaya bindirilen çocuk, araçta unutulunca sıcaktan hayatını kaybetti.

Dün sabah 06.30 sıralarında, evden çıkarken 2 yaşındaki oğlunu da yuvaya bırakmak için arabadaki çocuk koltuğuna oturtan genç baba, aracı park ettiği esnada çocuğunu araçta unutunca oğlunun hayatını kaybetmesine neden oldu.
İş yerine giden baba, öğleden sonra 14.00'te oğlunu arabada unuttuğunu hatırladı ancak arabada oğlunun cansız bedeni ile karşılaştı.
Olay yerinde şok geçirdiği bildirilen babanın polis sorgusuna alındığı ancak sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine hastaneye kaldırıldığı bildirildi.
Olay ile ilgili açıklama yapan Lund Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Stephan Söderholm, durumun çok trajik olduğunu söyleyerek, küçük çocuğun ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldığını, çocuğun devam ettiği kreşin personeli ile annenin de ifadesinin alınacağını söyledi.
Arabanın park edildiği bölgede dün hava sıcaklığının 24 derece olduğu bildirilirken, İsveç Meteroloji uzmanları da yaptıkları açıklamada, güneşli bir havada dışarıda 22 derece olan hava sıcaklığının arabada, 85 derece gibi hissedilebileceğini açıkladı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap