12 °C

”Artık bıktım”

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, başörtüsü tartışmaları ile ilgili olarak, "Bırakın herkes ne istiyorsa giysin" dedi.

”Artık bıktım”

İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, başörtüsü sorunuyla ilgili olarak, "Bu konunun konuşulmasından artık bıktım" dedi.

Gül, Türkmenistan dönüşünde Esenboğa Havalimanı'nda bir gazetecinin başörtüsü tartışmaları ile ilgili sorusu üzerine, şunları söyledi:

"Bu türban konusundan bıktım açık söyleyeyim. Yani lütfen sen alınma da gazeteci olarak tabi senin sorma hakkın var her şeyi, ama bu konulardan bıktık doğrusu. Yani bu kadar nedir bu; konuş, konuş, konuş. Yani bu kadar Türkiye'nin işleri varken, Türkiye temel hak ve özgürlüklerde AB gibi bir ülke olacaktır. En gelişmiş demokratik standartlar Türkiye'de gerçekleşecektir. Bu anlamda özgürlüklere tabi ki önem veriliyor. Sanki Türkiye'nin başka bir meselesi yokmuş gibi, sadece her oturumda bu, her şeyde bu. Televizyonlara bakıyorum, konuşulan mevzular bunlar, bunlar, bunlar. Yani bırakın herkesi serbest bırakın, herkes ne düşünüyorsa konuşsun. Ne istiyorsa yazsın, ne istiyorsa giysin. Zaten bu konu üniversitelerle ilgili bir konu. Üniversitelerin dışında herhangi başka bir tartışma yok. Yani bunu tekrar tekrar gündeme getirmenin bir anlamı yok. Yine sen üstüne alınma gazeteci olarak, tabi ki her türlü soruyu soracaksınız, ben bunu genel olarak söyledim, sizinle ilgili değil."

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.