7 °C

ASELSAN'ın yükselişi devam ediyor

ASELSAN dünyanın en büyük ilk 100 savunma sanayi kuruluşları listesinde 74'üncü sıradan 67'nci sıraya yükseldi

ASELSAN'ın yükselişi devam ediyor

ANKARA - ASELSAN dünyanın en büyük ilk 100 savunma sanayi kuruluşları listesinde 74'üncü sıradan 67'nci sıraya yükseldi.

 ASELSAN'dan yapılan yazılı açıklamada, ABD merkezli haftalık Defense News dergisi tarafından belirlenen dünyanın en büyük 100 savunma sanayi firmasının listelendiği "Top 100" listesinin yayınlandığı bildirildi.

Geçen sene 74'üncü sırada yer alan ASELSAN'ın bu yıl 67'nci sıraya yükseldiği belirtilen açıklamada, 2013 yılı savunma cirosunun yüzde 16,1'lik artışla 1 milyar dolar olarak gerçekleştiği ve cironun yüzde 97,1'inin savunma sanayii faaliyetlerinden elde ettiği kaydedildi.

ASELSAN'ın yakın gelecekte dünya çapındaki ilk 50 savunma sanayi firmasından biri olmayı hedeflediğine değinilen açıklamada, "Defense News dergisi tarafından her yıl bir önceki yılın savunma satışları baz alınarak yayınlanan ve dünyanın en prestijli savunma sanayi listesi olarak kabul edilen ''Defense News Top 100''ün gelecek vaat eden savunma sanayi şirketleri olarak da kabul ediliyor" ifadesi kullanıldı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.