8 °C

Atatürk Havalimanı karıştı

Olumsuz hava koşulları nedeniyle seferlerin ertelendiği Atatürk Havaalanı'nda bekleyen yolcular arasında arbede yaşandı.

Atatürk Havalimanı karıştı

Atatürk Havalimanı'nda olumsuz hava koşulları nedeniyle bekleyen bazı yolcular arasında arbede yaşandı.

Kentte etkili olan kar yağışı sebebiyle Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarında aksaklıklar yaşanmaya devam ediyor.

Atatürk Havalimanı'na gelen ve ertelenen tarifeli seferler için bekleyişlerini sürdüren yolcular, havayolu firmalarının önünde bilgi almak için uzun kuyruklar oluşturdu. 

Arbede çıktı, polis müdahale etti

Seferlerin ertelendiği Atatürk Havalimanı'nda İç Hatlar'da uçuş saatlerini bekleyen yolcular arasında arbede meydana geldi.

Polisin müdahale ettiği arbede esnasında bazı yolcular kontuvarlara çıktı.

Yaşanan gerginliğin ardından İç Hatlar'da gazetecilere açıklama yapan yolcu Ahmet Arslan, yarın Açıköğretim sınavı olduğu için Diyarbakır'a gitmesi gerektiğini söyleyerek, "Bu kadar insan mağdur. 24 saat önce bilgi verilseydi, biz de kendimizi ayarlardık. Şu an bilgi almakta zorluk çekiyoruz" diye konuştu. 

Ailesiyle kayınvalidesinin cenazesi için Mardin'e bilet aldıklarını dile getiren Kadri Öktem de, "Bilseydim otobüsle giderdim. Bu saatten sonra otobüs de yok. Eşim ve çocuklarla bekliyoruz " ifadelerini kullandı.

Havalimanlarındaki çalışmalar

Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarının apronlarında Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne ait karla mücadele araçlarının kar küreme çalışmaları, özel yer hizmetleri şirketlerinin de uçaklarda buzlanmayı önleyici ve çözücü sıvı uygulaması devam ediyor.

Atatürk Havalimanı'nda yer hizmetleri veren Turkish Ground Services da aksaklık yaşanmaması için apronda kurduğu mobil ofisle çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.