10 °C

AVM'lere 'Rönesans' geldi

Rönesans Holding, Outlet Alışveriş Merkezlerine getirdiği yeni yaklaşımla ilk üç oyuncu arasına girmeyi planlıyor.

AVM'lere 'Rönesans' geldi

ADANA - Rönesans Holding A.Ş bünyesindeki Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, İnşaat Yönetim Danışmanı Süha Günel, yaptıkları çalışmalarla Türkiye'deki Outlet Alışveriş Merkezi konseptinin yeni bir boyut kazandığını söyledi.

Günel, Adana'da bir süre önce hizmete açılan Adana Outlet Optimum Alışveriş Merkezi'ndeki (AVM) ilk 15 günlük çalışmaların değerlendirmesini yapmak üzere geldiği Adana'da, yaptığı açıklamada, Rönesans Grubu'nun Gayrimenkul Yatırım A.Ş'yi 2006'da ticari gayrimenkul yatırım ve geliştirme amacıyla kurduğunu anımsattı.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş'nin (RGY), bugüne kadar Rusya ve Türkiye'de alışveriş merkezi ve ofislerden oluşan 10 projesini kısa sürede tamamladığına dikkati çeken Günel, yaptıkları çalışmalarla Türkiye'deki Outlet Alışveriş Merkezi konseptinin yeni bir boyut kazandığını ifade etti.

Günel, "Gayrimenkul projelerini hızla sürdüren Rönesans, bugüne kadar Rusya ve Türkiye'de tamamladığı 10 proje ile kiralanabilir AVM büyüklüğünü 260 bin metrekareye ulaştırdı" dedi.

Türkiye'de 210 bin metrekare, Rusya'da 50 bin metrekare kiralanabilir AVM ve ofis alanlarının bulunduğunu anlatan Günel, "Tamamlayacağımız gayrimenkul sayısını üç ay içinde 14'e, üç yıl içinde ise 30'a ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu rekor başarıyla Rusya ve Türkiye'deki ilk üç oyuncu arasına girmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

15 günde 500 bin ziyaretçi

Adana'da 230 milyon dolarlık yatırımla hizmete giren Rönesans'ın en yeni projesi Adana Optimum Outlet Alışveriş Merkezi'nin 15 günde 500 bini aşkın ziyaretçi ağırladığını vurgulayan Günel, bu sayının bir rekoru ifade ettiğini belirterek, "145 bin metrekarelik inşaat alanına sahip bu bina için iki yılda 1000 kişi çalıştı. 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak alış veriş merkezinde yılda ortalama 12 milyon ziyaretçiyi ağırlamayı öngörüyoruz" dedi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.