Avrupa'nın ilk 'DivX Plus HD' TV'lerini Arçelik satacak

Arçelik, Beko ve Grundig markalı TV'ler sonbaharda Türkiye'de ve dünya çapında satılacak.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - DivX ve Arçelik A.Ş, "DivX Plus HD" onaylı televizyonları Avrupa'da satmak için stratejik işbirliği yaptı.

Arçelik açıklamasına göre, dijital medya şirketi DivX ile Arçelik, DivX Plus HD onaylı dijital TV'leri (DTV) Avrupa'da satışa sunmak üzere yeni bir ortaklık kurdu. Ortaklığın şartları uyarınca Arçelik'in yeni Arçelik, Beko ve Grundig markalı DivX Plus HD onaylı TV'leri sonbaharda Türkiye'deki 5 bin mağaza ve dünya çapındaki 20 ülkede yer alan 500 mağazada satılacak. DTV'ler, üzerindeki USB yuvalarından 1080p Full HD çözünürlüğünde DivX formatındaki DivX Plus HD videoları oynatabilecek.

DivX EMEA Direktörü ve Genel Müdürü Malachi Bierstein, konuya ilişkin değerlendirmesinde şunları kaydetti:

"DivX, dünya çapında Arçelik gibi lider tüketici elektroniği şirketleriyle, DivX Plus HD teknolojisini yaymak üzere gerçekleştirdiğimiz ortaklıklarla güçlü bir ivme kazandı. Ayrıca memnuniyetle açıklamak isterim, Arçelik'in dünya çapında 5 bin 500'den fazla perakende noktasında satışa sunacağı yeni DivX Plus HD destekli TV serisinin Avrupa'da bu özelliğe sahip ilk TV ailesi olması bekleniyor."

Grundig Intermedia GmbH Marka Yönetim Müdürü Christian Struck ise değerlendirmesinde Avrupa'da çok iyi bilinen DivX markasının geliştirdiği DivX Plus HD sertifikasının, ev sinema sistemi deneyimlerini müşterileri için daha da geliştirmelerine yardımcı olacağını kaydetti.

DivX Plus HD, tüketici elektroniği ürünleri için optimize edilmesinin yanı sıra DivX yazılımıyla oluşturulan her türlü içeriğin oynatılmasını da destekliyor. www.divx.com sitesi üzerinden edinilebilen DivX Plus yazılımı, kullanıcıların H.264 kodekli videoların .mkv paketi ile oluşturulması ve yürütülmesini sağlıyor.

Bu konularda ilginizi çekebilir