15 °C

Aydınlar başkanlığa çok yakın

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Aziz Yıldırım, Mehmet Ali Aydınlar'ı oybirliğiyle destekleme kararı aldıklarını açıkladı.

Aydınlar başkanlığa çok yakın

İSTANBUL - Kulüpler Birliği Vakfı, bugün gerçekleştirdiği toplantıda, 29 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nda başkanlığa adaylığını koyan Mehmet Ali Aydınlar'ı destekleme kararı aldı.

Kulüpler Birliği Vakfı toplantısı başkan Aziz Yıldırım yönetiminde Astoria Alışveriş Merkezi'ndeki vakfın ofisinde gerçekleştirildi.

Toplantıya Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ve yönetici Ali Dürüst, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'in yanı sıra diğer kulüplerin başkanları katıldı.

Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanı Feridun Tankut kulübün genel kurulu olması nedeniyle katılmazken, bugün gözaltına alınan Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı da toplantıda yer almadı.

Aziz Yıldırım, Mehmet Ali Aydınlar ile birlikte hareket etme kararı alan ve başkan adaylığından vazgeçen Göksel Gümüşdağ'a Kulüpler Birliği Vakfı'ndaki hizmetlerinden dolayı bir plaket verdi.

Oybirliğiyle destek kararı aldık

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Aziz Yıldırım, yaptıkları toplantı sonunda başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar'ı oybirliğiyle destekleme kararı aldıklarını söyledi.

Yıldırım, toplantı sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 29 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek seçimler öncesi birlik olarak bugün toplanacaklarını daha önce ifade ettiklerini belirterek, "Daha önce bu toplantıda başkan adaylarını dinleyeceğimizi, ona göre de Kulüpler Birliği Vakfı'nın düşüncesini kamuoyuna açıklayacağımızı söylemiştik. Bugüne kadar sadece Mehmet Ali Aydınlar başkanlığa aday olduğunu belirtti ve bugün kendisini davet ettik. Davete geldiği için kendisine teşekkür ediyoruz. Tüm kulüpler huzurunda gelecekle ilgili yapacaklarını anlattı" diye konuştu.

Kulüpler olarak kendisini destekleme konusunda hemfikir olduklarını anlatan Aziz Yıldırım, "Bu karar oybirliğiyle  alınmıştır. Bundan sonra diğer kulüplerin de desteğini isteyecektir. Biz Kulüpler Birliği Vakfı olarak kendisine destek vereceğiz. Türk futboluna gereken her şeyi yapacağına inancımızdan dolayı hayırlı olmasını diliyoruz. Allah yolunu açık etsin" dedi.

Başkan Yıldırım, bugün gözaltına alınan Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı'ya da geçmiş olsun dileklerini ileterek, "Kulüpler Birliği Vakfı olarak süreci takip ediyoruz. İnşallah en kısa sürede aramızda olur" diye konuştu.

Aydınlar:Adaylığım konusunda mutabık kaldık

Futbol Federasyonu başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar ise Kulüpler Birliği'ne kendisine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Aziz Yıldırım ile birlikte açıklamada bulunan Aydınlar, daha önce başkan adaylığını açıkladığını hatırlatarak, şunları söyledi:

"Bugün tüm başkanlarla biraraya geldik. Oybirliğiyle benim aday gösterilmem konusunda mutabık kalındı. Salı günü Bank Asya 1. Lig, 2. ve 3. lig kulüp başkanlarıyla bir kahvaltılı toplantıda biraraya geleceğiz. Onların da desteğini isteyeceğim. Bu sürecin ve yapılacak kongrenin Türk futboluna hayırlı olmasını diliyorum."

Mehmet Ali Aydınlar, yönetiminde yer alacak Göksel Gümüşdağ ile birlikte olacaklarını, Gümüşdağ'ın Futbol Federasyonu'nda başkan vekili olarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap