11 °C

Bahçeli hakkında suç duyurusu

Seyit Rıza'nın torunu Rüstem Polat, dedesine "hakaret" ve "iftira" ettiği iddiasıyla, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu

Bahçeli hakkında suç duyurusu

TUNCELİ - Seyit Rıza'nın torunu Rüstem Polat, Dersim isyanı sırasında idam edilen dedesine "hakaret" ve "iftira" ettiği iddiasıyla, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Polat, avukatı Cihan Söylemez ile Tunceli Adliyesi önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Bahçeli'nin 8 ve 11 Kasım'da Dersim olayları ve Seyit Rıza hakkında sarf ettiği sözlerle ilgili suç duyurusunda bulunduklarını belirtti. 

Bahçeli'ye çağrıda bulunan Polat, "Gel, dokunulmazlığını kaldır ve beraber yargılanalım. Ben anlatırım, siz dinlersiniz. Eğer ondan sonra gerçeklik payı varsa Dersim olaylarında öldürülen insanlar için 'bunlar asidir, bunlar başkaldırmış, bunlar teröristtir', o zaman kendi ifadelerinizi konuşur, yazarsınız" diye konuştu. 

Avukat Söylemez ise Devlet Bahçeli'nin açıklamalarıyla Seyit Rıza'ya hakaret ve iftira ettiğini ileri sürerek, Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. 

Rüstem Polat tarafından Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığına verilen dilekçede, Bahçeli'nin 8 ve 11 Kasım'da sarf ettiği sözlerle "Seyit Rıza'ya hakaret ve iftira ettiği" iddiasına yer verildi. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.