23 °C

Bahçeli'den anayasa çalışmalarına destek

Bahçeli'den anayasa çalışmalarına destek

 

ANKARA - TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile Meclis'teki makamında bir araya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, görüşmenin ardından gazetecilere açıklama yaptı.
 
Bahçeli, Çiçek'ten Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi aldıklarını belirterek, Çiçek'e teşekkür etti. 
 
Çiçek'in diğer siyasi parti temsilcileriyle de görüştükten sonra çalışmaların geleceğine ilişkin düşüncelerini kamuoyuyla paylaşabileceğini dile getiren Bahçeli, ''Biz MHP olarak, 7 ayı aşkın süredir sürdürülen çalışmaların başarılı olduğunu vurguladık. MHP olarak, sonuna kadar bu çalışmalara katkı sağlamayı düşündüğümüzü ve MHP'yi temsil eden değerli milletvekili arkadaşlarımızın da Sayın Meclis Başkanlığı'nın çalışma programı çerçevesinde kendilerine yardımcı olacağını ifade ettik'' dedi.
 
Anayasa Uzlaşma Komisyonu ile 19 Ekim 2011'den itibaren yeni anayasa faaliyetine başlanıldığını anımsatan Bahçeli, ''Türkiye için yazık olur. Önemli de mesafe alındı. Zannediyorum 40'a yakın madde üzerinde mutabakat sağlandığı ifade edilmektedir. Bunu herhangi bir şekilde yarıda bırakmak ve sivil bir anayasanın parlamento sistemi içinde hazırlanmasını başka türlü bir amaç için tıkamak doğru olmaz'' diye konuştu. 
 
Bahçeli'nin Meclis'teki makamında gerçekleşen görüşme yaklaşık 40 dakika sürmüştü. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap