15 °C

Bahçeli'den 'bedelli' çıkışı: 28 güne ne gerek var?

Bedelli askerliğin çıkmasını olumlu gördüğünü dile getiren MHP Lideri Bahçeli, "Bedelli olacaksa, 28 güne ne gerek vardır? Bu kadar zahmete lüzum olacak mıdır?" diye konuştu.

Bahçeli'den 'bedelli' çıkışı: 28 güne ne gerek var?

MHP Genel Başkanı Bahçeli, sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

"Tam bu sırada süresi 28 gün olarak belirlenmiş bedelli askerliğin konuşulmasına şahit oluyoruz" diyen Bahçeli, "Askeri ihtiyaçlar elbette gözetilmiş, dikkate alınmıştır. Meşru herhangi bir sebeple askerliğini yapamayan insanlarımızın yığılması da söz konusudur. Buraya kadar diyeceğim bir şey yoktur. Bedelli askerliğin çıkmasını olumlu görüyor, gereğinin yapılmasını arzu ediyorum. Ancak 28 günlük teorik eğitim de nedir? Bedelliden istifade edecek kardeşlerimiz 28 günde deyim yerindeyse “yaylalar yaylalar” türküsünü bile öğrenemeyeceklerdir" ifadelerini kullandı. 

Bahçeli, "Bedelli olacaksa, 28 güne ne gerek vardır? Bu kadar zahmete lüzum olacak mıdır?" paylaşımını yaptı. 

"Bedelse verilir, ilgililer terhis edilir"

Bahçeli bedelli askerlik ile ilgili açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Askerliğin teorik eğitimi doğru bir değerlendirme değildir. Asker silahla, ağıt siyahla anılır. Madem bedelli askerlikle ilgili düzenleme yapılacak, o zaman bunca kafa karışıklığı ve karmaşaya niye ihtiyaç duyulur? Adı üstünde bedelse verilir, sonuçta ilgililer terhis edilir.

Bedelli askerlik tartışmalarını uzatarak canıyla bedel ödeyen kahramanlarımızın ruhlarını ve fedakârlık numunesi evlatlarımızın duygularını incitmemek asıldır, esastır, şarttır, elzemdir, temennimdir."

"Kıbrıs Türk'türk, Türk kalacak"

Devlet Bahçeli açıklamalarına şöyle devam etti:

"Kıbrıs Türk'tür, Türk kalacaktır. Bu gerçek değişmeyecek, değiştirmeye yeltenenler ademe mahkum olacaklar, hayat boyu mahcubiyet yaşayacaklardır."

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "İki kesimli, adaletin ve eşitliğin paydasında buluşmuş iki toplumlu bağımsız Kıbrıs Cumhuriyeti'ne ulaşılırsa ne ala, aksi halde kendi göbek bağımızı kesecek gücümüz, kendi ayaklarımız üzerinde duracak takat ve özgüvenimiz hamd olsun vardır, yeri geldiğinde bu gösterilecektir." dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap
  • Selim Demirpençe Tebrikler Büyük Başkan..Başkandan Şimdi Seçim propagandasında erken EMEKLİLİK reklamı vardı şimdi buna el atmasını istiyoruz..Saygılar